ATtiny2313 C/T1: blikání LED na vývodu PB2 v intervalu 0,5s

Nějak chybu zatím nevidím, dokonce to celkem sedí s tutoriály, jediný drobný zádrhel že není inicializovaná výchozí hodnota i, což by mohlo vypadat že se po zapnutí 2 sekundy nic neděje, ale předpokládám že to asi zkoušíš déle, tak bys to zjistil.

Nefunkčnost znamená, že se ta LED po zapnutí rozsvítí, ale svítí trvale a nebliká, jo?

A pojiskty máš nastavené správně, aby to jelo z externího krystalu a ne z vnitřních hodin? Dalo by se to vyzkoušet značným zrychlením předděličky - možná to jede, ale jede to příliš pomalu.

Presne tak, dioda se rozsviti ale neblika

Máš zle nastavený čítač, skús
TCCR0A=0x02;

Souhlasím s Anonymem.
Tady je vysvětlení proč :

Pokud máš OC0A nastaveno na 0x42, pak máš bity COM0A1:COM0A0=01 - tedy “Toggle OC0A on Compare Match” - jinými slovy HW sám mění pin pokaždé, když čítač dosahne hodnoty OCR0A. Musíš nechat COM0A1:COM0A0=00 - tedy “Normal port operation, OC0A disconnected.” (signál OC0A je od pinu odpojený - pin funguje jako normální IO), abys pin brány měnil programově Ty sám - až po těch 38 cyklech. Z toho tedy ta hodnota TCCR0A=0x02.

Zkusil jsem to napsat pro 20MHz a se zapnutou děličkou(CKDIV8). Dal jsem tam i nastavení pojistek. Zkoušel jsem to jen v simulaci(20MHz krystal nemám, jinak bych to nahrál do uP a vyzkoušel).
ukol_v3.c (993 Bytes)
ukol_v2.c (928 Bytes)

Omlouvám se, vloudila se mi tam chyba v nastavení PORTu, správně má být

DDRB = 0b00000100; //PB2 out

Stando diky, ale nakonec jsem to zvladl sam :smiley: a navic nemam rad styl zapisu jaky pouzivas ale i tak moooc dekuji. Praci mam kompletne hotovou. Opravdu vsem strasne moc dekuji.