Problémy po migrace fóra

Fórum bylo dnes převedeno na nový software. V tomto tématu mám v plánu vypsat veškeré problémy a postup řešení.

Pokud naleznete problém, který zde není uveden, napište o tom prosím v tomto tématu. Děkuji.

  • Příspěvky, soukromé zprávy, soubory

    • Vše by mělo být přeneseno. Reportujte prosím, pokud něco chybí.
  • Angličtina / Čeština / Slovenština

    • Vím, že pro některé jsou ovládací prvky v angličtině. Pracuji na řešení problému.
    • 5.9.2020: Změnil jsem všem jazyk z angličtiny do češtiny. Samozřejmě není problém si nastavit slovenštinu nebo jakýkoliv jiný jazyk.
  • Uživatelské účty

    • Uživatelské účty jsou přeneseny, ale nebylo možné přenést hesla. Hesla je nutné resetovat (kliknout na “zapomněl jsem heslo”)
    • Některé uživatelské obrázky nejsou přeneseny. Stále mám přístup k původnímu fóru, tzn. dejte mi prosím vědět, pokud chcete zkopírovat obrázek. Pošlu Vám jej sokromou zprávou.
  • Formátování textu

    • @Balu reportoval problém, děkuji
    • Barva textu / velikost textu: Není možné vyřešit
    • “code” blok v textu se nezobrazuje jako zdrojový kód - mám v plánu vyřešit, případně můžete změnit své příspěvky a vložit konec řádku za “code” bloky
  • Styl webové stránky

    • Zvažuji jiný vizuální styl

Právě jsem otestoval nastavení jazyka na webu. Testuji pomocí pluginu ve Firefox, který změní defaultní nastavení (v mém případě angličtina) na jiný jazyk. Z mé strany vše funguje. Mohl by prosím někdo s českým/slovenským prohlížečem mrknout na jazyk webu? “Anonymní okno” je jistota, že test není ovlivněn předešlým nastavením.

V anonymním okně fungovalo ihned. Po vymazání nedávné historie v prohlížeči (Firefox)VymyzaniNedavneHistorie
se čeština objevila i normálně - až do přihlášení. Po přihlášení opět angličtina. Změněno v nastavení z “default” na “čeština” a odhlášení/přihlášení vše OK.

Moc dekuji za test @Balu . Toto mi hodne pomohlo ;-).

Jen doplním - není nutné odhlášení/přihlášení, stačí obnovení stránky. Textu pod přepínačem “User interface language. It will change when you refresh the page.” jsem si nevšiml.

Následně jsem si všiml, že český překlad je špatně : “Jazyk uživatelského prostředí. Změna obnoví stránku.”. Mělo by být “Jazyk uživatelského prostředí. Změna se projeví po obnovení stránky.”. Slovenský a německý text je správně. Ale předpokládám, že to bude asi “systemový” text a nelze jej změnit. Bylo by příjemné, kdyby tlačítko “Uložit změny” zároveň obnovilo stránku.

Česky není název motivu (Tmavý/Světlý), ale zůstalo “Dark/Light” - pokud toto lze měnit.

Našel jsem ještě několik nepřeložených textů v menu nastavení, ale sepíšu je sem zítra.

zdravím, je možné nastavit aby heslo bylo na minimálně 8 znaků místo na 10 znaků ??

tak ja nevim,pokud nejsem prihlasenej tak je to v CZ kdyz se prihlasim tak je to v AJ,testovano na W7 F 80 a 60, android F a Chrom, pokazdy v AJ, vymazani hystorie a anonimni okno nepomohlo,
pouze prepnuto rucne pomohlo,jinak tam bylo default…

Mozne to je, ale neprijde mi to jako dobry napad.

Dekuji @MiloPS3, stejny problem jako @Balu. Dnes na to mrknu.

co se tyce toho hesla, 10 znaku vybocuje ze standartnich 8,pouzivam stejna popripade z malymi zmenami 8 znakovy hesla pak nemam problem se na po3 trefit, uz 2x sem obnovoval protoze sem to nedal dokupy :joy: ,take se priklanim k 8 znakum ale netrvam na tom…

tet sem si vsim ze kdyz nekdo uvede v prispevku “@uzivatelskejmeno” tak ten dotycny ma po prihlaseni v profilu upozornrni ze byl v prispevku uveden ?

re: heslo: představa zjednodušování hesla je pro mne nepříjemná (moje osobní heslo má více než 60 znaků), ale zvážím to

re: @jmeno - ano, přesně tak to funguje @MiloPS3 . Stejně jako např. na Slack, MS Teams nebo Twitter

nevim jestli je to problem a nebo jenom u me ale pri nacitani fora jakekoliv stranky firefox zobrazuje samotne nacitani budto hejbaci kulickou nebo hodinama zalezi na verzi a po zmizeni tohoto znaku se mi na 1-2s zobrazi bila stranka a pak teprve naskoci obsah… ?

Pred chvilkou jsem restartoval server, na kterem web bezi. Po restartu je nutne aktualizovat cache, takze je web pomalejsi. Dej prosim vedet, pokud bude problem pokracovat.

delalo to i v cera a tet taky,i na telefonu, je mozny ze je spomaleni u me na siti , jen se ptam …

Jsem rad, ze se ptas. Dekuji.

Pokud je forum pomale, tak o tom potrebuji vedet.

Ahoj,
testuji fórum a pomalé mi nepřijde.

1 Like

tet jsem zjistil ze to spomaleni je pouze pokud otviram v novem panelu,prekliky v jednom panelu jsou bez problemu

1 Like

Jestli můžeš / jsi schopen, mrkni se prosím, co děla CPU, když otevřeš web v novém okně. Předpokládám, že ty dvě sekundy, co se web otevírá v novém okně, budou jádra CPU téměř na 100%.

jo, 2jadro na 100%,4jadro (i5) 60-70%
pri otevreni noveho panelu je i vetsi datovy to nez v 1panelu 2x az 3x

zitra to jeste skusim v praci

test v praci : stejne zpozdeni ,zatizeni procesoru neslo pres 40%

dalsi dotaz: editace prispevku je nejak casove omezena ? (v predchozim prispevku mi vypadlo pismenko “datovy tok”,nelze uz editovat )