ahoj, prave jsem si koupil programator superpro300u
vsechno jsem spravne nainstaloval atd…
ale kdyz jsem tam vlozil chip a chci dat cteni (read) tak mi to hlasi chybu (sakra tedka jsem zapomnel jak se ta hlaska jmenuje) ale neni to spatne zapojeny samozjrem
zkousel jsem i jine chipy a stejny vysledek
prosim o pomoc
administrator: přejmenováno z "Superpro 3000u"
(jsi tu nový, prosím, piš smysluplné názvy)
moc podrobnosti jsi nam nedal (mcu, soft, jesli programator mcu vidi), ale nektery programatory (kdyz se jim nepodari precist signature-byte) potrebujou nastavit typ mcu rucne. zkousel jsi to?
EDIT: typ se zde MUSI nastavovat rucne, takze je ta pripominka pravdepodobne mimo misu…
Tak to bohuzel…
Pak sem ty napisy hod, bez toho nevime, o co jde. My to sice vedet nepotrebujem, ale ty jo, protoze si typ toho obvodu musis nejdriv v tom ovladacim softu programatoru vybrat, nez s nim budes moct cokoli provadet
Volne se to da prelozit jako “nesouhlasi piny”… dokud nebudem vedet o jakej obvod jde a jak ho tam mas vlozenej (nejlip fotka), tak s tim nic neudelame…
Jak jsi se vubec dostal k programatoru, kdyz nemas paru co s nim?
Xeltek SuperPro 3000U je jeden z nejlepších programátorů. Neznamená to ale, že ti programátor čte myšlenky. Xeltek 3000U aktuálně podporuje více než 45 tisíc obvodů. Na tobě je, správně zvolit obvod, který chceš programovat a samozřejmě musíš obvod správně vložit do ZIF patice programátoru. Ve tvém případě, obvody v pouzdru DIP, vkládáš zobáčkem nahoru (značka na obvodu bude směřovat na opačnou stranu, než je displej programátoru) a vlož jej tak, aby byl co nejníže (aby vývody obvodu byli co nejblíže displeje).
Tato chyba znamená, že jsi zvolil jiný obvod (ve tvém případě jsi pravděpodobně nezvolil žádný obvod a nechal jsi tam výchozí mikrokontrolér od Atmelu), než ten, který je vložený.
jeste nejsem v praci, takze nemuzu si to vyzkouset, ale myslim ze to bude ono.
Mam za ukol “zkopirovat” program z jednoho obvodu do druheho, nevite zhruba jak v tom programu udelat? Teprve vcera se mi dostalo ten pristroj do rukou a pro je to velky orisek.
Vlož správně obvod, ze kterého chceš vyčíst data. Klikni na “Read”, na programátoru se rozsvítí LED s popisem “Busy” po chvilce zhasne a programátor pípne (lze nastavit, aby nepípal). Vyndej obvod, vlož obvod, do kterého chceš nahrát dat. Stiskni “Erase”. Po pípnutí (po dokončení mazání) stiskni “Program”. Jakmile programátor skončí programování (pípne a rozsvítí se LED s popisem “Good”), vyndej naprogramovaný obvod.
po precteni a nez vymenim obvod, nemusim to nejak ukladat? nebo si to pamatuje? kdyz vlozim novy obvod, na kt. chci aby se zapsal novy program, tak ten program muzu jeste pred “klonovanim” nejak videt? je v bufferu?
Je mozne zjistit stabilitu programu jinak nez dat verify? Jak muzu zjistit co ma program delat krome toho abych se hrabal ve zdrojaku?
Jakmile načteš data z obvodu, tak jsou data uložená v bufferu (ikona “Buffer” je hned pod ikonou “Device”, na kterou jsi klikal, když jsi vybíral obvod). Pokud chceš pouze data přehrát do jiného obvodu, tak nemusíš buffer vůbec řešit. Pokud si chceš data uložit (např. abys je mohl nahrát později), stačí kliknout na “Save”. Buffer si samozřejmě můžeš prohlédnout klikem na “Buffer”.
Stabilita programu je dána tím, jak jí programátor (člověk) napíše. Pokud je program napsaný špatně, můžeš mít i ten nejlepší programátor (zařízení) na světě a stejně to nebude fungovat.
Chceš li zjistil, jak program funguje, musíš se hrabat ve zdrojovém kódu. V bufferu vidíš zkompilovaný kód, jinak řečeno kód, kterému rozumí mikrokontrolér, který používáš. Abys zjistil, jak program funguje, musíš mít k dispozici původní nezkompilovaný kód (to, co psal nějaký programátor, než to zkompiloval a nahrál do mikrokontroléru). Zkompilovaný kód je možné převést do nezkompilovaného, ale je to nepoužitelné. Pokud bys byl hodně dobrý programátor, tak bys viděl jisté souvislosti i ve zkompilovaném zdrojovém kódu, ale ty jako začátečník nic neuvidš ani v tom nezkompilovaném.