Jak používat programátor Xeltek SuperPro 3000U?

Do úprav programu, který máš pouze ve zkompilované formě, žádného programátora nedonutíš.
Pokud chceš diskutovat na toto téma, založ si nové vlákno. Toto vlákno je pouze na téma Xeltek 3000U.

tak jsem to dneska zkousel, nejprve jsem tam dal chip, kt. si chci zkopirovat. Akorat jsem nevedel co to je za typ,

Obrázek chip.JPG

Obrázek chip2.JPG

tak jsem zkousel vsechny typy, akorat kdyz jsem po Read kliknul na buffer, tak jsem tam videl jenom EFEF atd… a doslo mi ze neco neni v poradku, predpokladam ze jsem zvolil spatny device

Obrázek chip-program.JPG

zkousel jsem vsechny, ale kdyz vysledek stejny, v bufferu jenom EF
kdyz jsem zkusil #####11111 jako na obrazku a dal read, tak pristroj ukazal na chvili busy, pak OK, ale software v pocitaci porad psal, ze jeste cte

zda se mi ze tam mam na vyber nejak malo Device, a navic jsou tam jenom 32 a 48 pinovy obvody, coz v tomto pripade myslim ze mam 28 DCI (nebo nevim sakra…)

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
To tě nenapadne, že když pomocí tagu IMG zobrazíš obrázky o šířce 1632 px, v místě o šířce něco přes 800 px, že totálně odděláš layout stránky? Máš na kontě 11 příspěvku a z toho 5 jsem jich musel upravit. Poslední varování, pak BAN.



To vypadá na STčko pamět. Si to na ní přečti.

Honza3: Precist napis na svabu je na nej ocividne moc :wink:
unlucky_child: na tom obvodu bude max. tak 5 radku textu…
Kdyz to z toho nepoznas sam, je tak slozity sem tech par radku opsat? Ty rozmazany fotky nejsou zrovna dvakrat dobre citelny… :frowning: Jinak jak pise admin s tema obrazkama - jesli se chces vyhnout problemum, tak je davej proste jen jako prilohu. Kdyz jsou dost maly, automaticky budou zobrazeny, kdyz ne, muze si je kazdy otevrit z toho odkazu, kterej vznikne po vlozeni prilohy…

chip, kt. si chci zkopirovat:

M27C512 10F1L 9G001 V5 MYS 9G 639

novy chip:

M27C512 10F1L 9G008 V5 MYS 9G 822

512 Kbit EPROM mazaná UV světlem, výrobce ST

a v “device” si mam vybrat co? nejak se mi ten typ nezobrazuje na vyber

http://forum.mcontrollers.com/download.php?id=206

vyzkousel jsem vsechny typy na obrazku, kdyz dam read u tech ATMEGA, tak se mi zobrazuje jenom EFEF, coz predpokladam ze jsem neco udelal spatne

a u tech ###111 atd… tam mi to nejde precist, pristroj ukazuje busy, pak OK, ale v programu porad bezi reading a nejak se to nezastavuje

Protoze to neni atmega (mcu atmelu), ale pamet EPROM “M27C512”. Pod tim oznacenim ji tam musis hledat…

A kdyz chces do prizpevku pridat okaz, pouziva se tag “url”, nebo bez tagu (forum to stejne jako odkaz oznaci)…

to me take napadlo… ale kdyz v tom seznamu device neni, tak co mam delat? Pravda je takova, ze to mame ve firme a kdyz jsem na tom poprve pracoval, tak tam jeste byly tusim 40 000 device ale tedka je jich tam jenom 10 i kdyz dam zobrazit all

To mas peska, nejak sis poskodil ten soft… preinstalovat

Obvod ##################11111111111111 je určen k testování programátorů Xeltek, není to opravdový obvod. Určitě ho nepoužívej.

Přesně tak, pravděpodobně se ti podařilo vymazat knihovnu algoritmů.

Do vyhledávání zadej M27C512, paměť najdeš u výrobce ST pod označením M27C512 (u výrobce ST se ti ještě zobrazí M27C512@PLCC32, zvol M27C512, protože tvá paměť je v pouzdru DIP).

Udelal jsem vsechno, co jste mi rekli, ale dneska mi sef rekl, ze kdyz pouzil ten naklonovany obvod, tak pristroj ho sice prijal, ale nefunguje tak jak ma…

device m27c512, vlozit obvod, read, dat novy, programmer
nezapomnel jsem na neco?

Zkus zapsat program do klonované epprom a vyčíst a porovnej to s originálem. Měli by bít stejný. Pokud ne, máš pravděpodobně chybu v nastavené eeprom, myslím typ.

A ještě je docela možné, ale to si nejsem jist, jestli to tyhle eeprom mají, ale třeba ten procesor, se kterým eeprom komunikuje, používá její seriové číslo. Třeba je to blbost, ale už mě nic jiného nenapadá. Protože pokud vyčteš originál, zapišeš do klonu, tak to musí fungovat úplně stejně. Pokud se nevyužíva z eeprom něco jiného, třeba zrovna to seriové číslo, nebo typ, nebo něco, co z ní jde vyčíst mimo dat. :blush: :smiley:

overoval jsem si zdrojovy kod klonovaneho, identicke. nastaveni eepromu? mas na mysli device? mozna jsem tam dal m27v512 na zacatku asi…

Pokud je to identické, tak to musí fungovat. Pak už jedině to seiové číslo nebo něco takového. Funguje ten ovládací program i bez programátoru? Jestli jo, ulož ho někam.