Debugger Microchip MPLAB ICD 2, jeho klony (SPCD) a PICkit 2

Tak jsem zpět, moje POTYO1 brzo poletí do koše: zkusil jsem vyměnit všechny tranzistory, integráče, přeprogramovat PICy. Proměřil jsem všechny sousední cesty(kvůli zkratu) i cesty samotné (kvůli studeňákům). Pořád mi svítila LED ISP-VDD a k PC se to nehlásilo.
Tak jsem si postavil něco mnohem jednoduššího a pro mne dostačujícího- GTP USB LITE
funguje svěle ale pouze na Windows XP :smiley: a na notebooku jsem měl jen Visty… Teď tam mám obojí a můžu v klidu programovat PICy.
Přikládám fotku funkčního GTP USB LITE (musím se přeci pochlubit :wink:)

Když jsi chtěl programátor, proč jsi stavěl POTYO1? Myslel jsem, že chceš debugger.

Zkoušel jsem schválně POTYO1 s nobookem, je to starej 600Mhz Celeron, a kupodivu to funguje normálně.
Ale co jsem zjistil u POTYO, že pokud pokazíš začátek, už tam pak system nedostaneš!!

Kdyby stavěl potyo1, tak by mu určitě fungovalo , on holt se musel odlišovat.
To sis měl teda udělat rovnou PicKit2, ten funguje aspoň s MPLABem a není složitější.

Původně jsem myslel, že bych využil i debugger. Potyo 1 jsem postavil, spojil s PC atd… ale neprogramoval-někde se ztrácelo 13V :slight_smile: po dlouhém opravování to dopadlo ještě hůř-nespojilo se to s PC. Tak teď mám alespoň programátor…

Já si tě spletl s DOBem. :smiley:

Napadla mě jedna věc. Jestli vám programátor při programovaní náhodou nezapomene nakonfigurovat configurační data.
Já jen, že už jste dva a nejde vám to. A mě s jankopem to jde, ale taky jsme dva. :smiley:

Jak už jsem psal o něco výš, dělal jsem jich 8 a všechny napoprvé fungovali. Akorát 1x se mi stalo, že jsem řešil vlasový spoj. Nepřihlásilo se to a musel jsem oba PICy nahrát znova, protože už nešlo nahrát systém.

pokousel se stavet nejaky jednoduchy programator takovy ty se 7404 to se mi nepovedlo. Tak sem si ho sel koupit v GM mi nabidli SCPD2 (jako debugger ho ani nepotrebuju) jinej levnejsi tam nemeli. Nedari se mi ho pripojit a to me stve, protoze jeste sem si nenaprogramoval ani jeden PIC
takze mi klesa nadseni do programovani uP-ecek

Nainstaluj si nejnovější MPLAB a nezapomeň nastavit správný port COM. Napiš, co ti to dělá a nedělá. Rozjet to není problém.
Mimochodem, SCPD2 respektive sériový klon ICD2 bych ti prodal za 300Kč.

to je poprvy co to nevy hodilo tech 5 erroru. a to jsem to zkousel na jinejch PC i s touto verzi :confused: :slight_smile:
takhle to ma vypadat ten vystup?

Connecting to MPLAB ICD 2
…Connected
Setting Vdd source to MPLAB ICD 2
…Reading ICD Product ID
Running ICD Self Test
…Passed
MPLAB ICD 2 Ready

takhle je to sprvne 8)

Radil jsem ti, at si nainstaluješ nejnovější verzi MPLABu. To jsi sice neudělal, ale budiž.
Koukni v MPLAB do Programmer/Settings/Status
Někde tam bude chyba napětí nebo něco takového.

Aha, vlastně by mělo stačit přepnot napájení na Power target circuit MPLAB ICD 2 v sekci Programmer/Settings/Power protože nejspí nevidí Vdd

pokud jde o klony tak rxistujei i klon icd2 na usb jeho deska i obsahy obou procesorů je na v archivu projektů na strankách Cadsoft.de - eagle !

Zatím jsem to nestavěl ale asi si to postavím to ladění je přece
jen o něčem jiném než v simulaci mplabu. A bude snažší naprogramovat i do nových procesorů .

Do ted stále používám usb programátor ze stránek sprut.de verzi 8
je to slušné a rychlé ! Tady jsem o tom neviděl ani zmínku stejně tak
joko o tomto projektu
embedded-projects.net/index.php?page_id=135

je to univerzál !? na usb fakten je že jsem to zkoušel jen na do avr studia tam to běhá ,na ARM by to mnělo jít ještě mi nedošel procák tak nemám jak vyzkoušet . Pro ty co budou zděšeně koukát na tu desku tak to chce klid mimo to pokud to někdo bude chtít stavět mám to postaveno a poskytnu podklady jak pro oboustranou verzi 3 tak i její jednostranou podobu s páru prupojkami . dalbych to na Web ale naní čas si hrát se stránkami .

PS: omluvte pravopis dík

Ahoj panove,

nejsem tu registrovany, tak doufam, ze tato zpravicka projde. Chci se jen podelit o radost z prave postaveneho a velmi pekne funkcniho klonu ICD2. Pouzil jsem schema klonu Potyo1 s nekolika upravami, ktere tu postoval jankop a ktere jsem nasel i jinde na webech. Vystavel jsem to komplet v SMD, protoze takova je proste moje vira. Zatim jsem tim busil jen do nejakych 33FJ…GP… a 33FJ…MC… a po par detskych soft/hardwarovych chybkach to slape jak svycary. Dneska jsem to umyl od fluxu a nastriknul lakem a zitra tomu koupim peknej kabatek. Tady mate obrazky… je to teda sesity fakt narychlo na kolene, tak me nepyskujte za provedeni.

img10.imageshack.us/gal.php?g=img8758a.jpg

Takze panove diky
Zdravi

Chuck

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Do příspěvku byly vloženy odkazované obrázky.


Hezká práce,
Pokud se ti chce tak zveřejni i layout, třeba to někomu pomůže :wink:
(pokud se ti nechce registrovat tak písni na icq a já to sem za tebe klidně hodim.)

No dobre. Layout sem kdyztak dam. Jeste zkusim pokutit mensi verzi. Tahle zkusebni je se soucastkama z jedne strany a navrhovana spis s ohledem na pohodli nez velikost.

Opravdu pěkná práce. Jen si myslím, že místo vodičů napřímo tam měl být konektor. Zaprvé se to láme a zadruhé jedním z nejkritičtějších míst ICD2 při debuggingu je právě propojovací kabel. Je dobré ho mít krátký a zaměnitelný bez spojek.

No on je kablik asi 10cm dlouhy a osazen dvojkonektorem, ktery zahrnuje vsechny aplikace, ktere jsem zatim delal. Mechaniku si zasadne delam dle vlastni potreby a takto sem to udelal z toho duvodu, ze mi to vyhovuje. Ale v te zmensene verzi je napr. vidlice QF-50.

No tak ICD2 uz je v kabatku. Zacinam si ho silne uzivat. :slight_smile: Pro MicPIC mi debuger davno chybel. 8)
Mam rozdelanou novou verzi, ale ta paralelni sbernice je hrozny pestvo a asi to kvuli ni nepujde zmensit, tak jak jsem chtel. Slo by to, kdybych delal cilene pro profi vyrobu DPS a mohl to mlatit hlava nehlava. Ale s tou domaci vyrobou se musim krotit s velikosti a umistenim prokovu a to silne limituje. Davam Vam sem alespon ten layout. Prosim Vas prokovy jsou vnejsi prumer 1mm a vrtal jsem to 0,4mm vrtakem, nejtensi cesta 0,3mm a nejmensi izolacni mezera mozna 0,15mm. Takze to chce krapet technologii a skill. Nevim jestli je to vubec realizovatelny s fotorezistem opatrenejma plosnakama zakoupitelnejma treba v GMe nebo GES. Takze, kdybyste se do toho nekdo pousteli, nejdriv udelejte desku komplet s vrtanim a prokovy a az se Vam tohle povede, objednavejte SMD smeti. At Vam to treba nelezi doma.

Zdrojak bez bugu preje
Chuck
potyo1eagle_Chuck.zip (259 KB)

Čau všichni, chtěl by pořidit pickit. Vzhledem k nízké ceně budu kupovat hotovej výrobek. Potřeboval bych ale poradit jestli mam koupit pickit-2 nebo pickit-3? taky bych potřeboval vedět co znamená v mplabu když je u položky pickit (tam kde se vybírá typ procesoru) žlutá tečka.Díky za odpověď

Nemám PicKit 3. Ale z toho, co jsem o něm četl, to zas není taková výhra. Údajně má být rychlejší, ale to se nejspíš nepotvrzuje. Jen předpokládám, že bude pozastavena podpora PicKit2 pro nové procesory. Na druhé straně, PicKit2 funguje i jako maličký logický analyzátor a to je super funkce. Já bych i teď koupil PicKit2. Už proto, že stojí 1/3 ceny PicKit3.
K té žluté tečce. Když klikneš na Help v tom okénku, tak se dozvíš:
Not production tested (Beta support available).
Ale musím podotknout jednu důležitou věc. Pokud PicKit2 nedovede programovat nějaký procesor v prostředí MPLAB, tak to neznamená, že s ním nejde programovat vůbec. Některé procesory mají programovací podporu pouze v software PicKit2.