Chyba v odezvě mcu při flešování

Konečně jsem se dostal k předělání sirénky. Pořídil jsem si na to aTiny13PU. Vyrobil jsem si nový propojovací kabel mezi nepájivkou, kde Atmel programuj a programátorem kompatabilním s STK500 zakoupeným v GME. Něco někde je špatně a pořád nevím co. Se starým kabelem jsem již programoval např. dětské semafory a práce s ním nebyla úplně to pravý a proto jsem si vyrobil kabel nový, jenž neduhy starého kabelu netrpí.

Nyní k vlastnímu problému:
Programátor PC vidí, v AVR studiu naběhne i typ čipu
Při pokusu něco naprogramovat se statusbar rozběhne a za chvíli zastaví a vyskočí chybové hlášení - viz příloha Je mě jasné, že Atmel z nějakého důvodu nekomunikuje či komunikuje špatně- Ale co mám udělat, abych příčinu odstranil, to nemám tušení.

Toto jsem zkoušel, ale nemá to na chybu žádný vliv:

  1. Prohození kabelů nový za starý a opačně
  2. Prohození Atiny13 za Atmega jenž jsem již programoval
  3. Zkusil jsem jinou pozici v nepájivce
  4. Zkusil jsem flešovat v AVR Studiu 5 a následně i 6
  5. Použil jsem jiný Atmel (od Megy i Tiny mám několik kusů)
  6. Zkusil nahrát program, který jsm již do Atmegy nahrával

Proměřil jsem oba kabely zda mají kontakt na Atmel - mají
Je pravda, že starší kabel byl skoro rok v šuplíku v plastovém boxu.
Atmel mám napájený +5V přes programátor a u Atiny13 jsem měl na portu B.4 pověšenou obligátní led s odporem, abych vyzkoušel, že nahrání povedlo jak jsem měl v úmyslu.
Ashampoo_Snap_2012.11.05_20h33m55s_001_Error.jpg

Ahoj.
Z me zkusenosti jsou asi na vine AVRStudia 5 a 6, protoze pokud nemas nejaky originalni programator, predelavky nefunguji spolehlive… Sam jsem tento programator mel, a obcas to nahral bez problemu obcas se seknul…
Proto stale programuji v 4.19 a AVRToolchain.

Loni jsem stáhnul aktuální verzi studia a ta mě fungovala. Používal jsem ji jen na programování. Jenže nemám zdání, co to bylo za verzi. Jelikož přímé programování z Bascomu jsem nerozběhal. O problémech s novějšíma verzema jsem si pamatoval a tak proto jsem zkusil i tu 5. Tak zkusím 4, pokud jí seženu.

staré avr studio 4.19 je dostupné v archivu atmelu stačí zadat do googlu avrstudio 4.19 stahnes to po registraci. dále nejnovější avrtoolchain ten jsem zmiňoval o pár příspěvků níže

staré avr studio 4.19 je dostupné v archivu atmelu stačí zadat do googlu avrstudio 4.19 stahnes to po registraci. dále nejnovější avrtoolchain ten jsem zmiňoval o pár příspěvků níže

Díky za návod. Já jsem se jen k hledání Studia 4 ještě jen nedostal. I když mě to, že se dá stáhnout příjemně překvapilo, jelikož často je k mání jen aktuální verze, v lepší případě ještě o něco starší.