Projekt Semafor pro dětí - hotová konstrukce

I díky vaší pomoci se mě podařilo rozběhat křižovatku řízenou semafory pro malé synovce pod stromeček. Sice jsem to nestihnu a semafory “ježíšek” dodal s třídením zpožděním, ale i tak měl úspěch.

Chyby jsem si dělal především sám, jelikož nemám v této oblasti větší zkušenosti a také tím, že jsem se to snažil dodělat do vánoc.

Foto:
tinyurl.com/83qlaso

Video:
youtu.be/BO1K5pVdCfM

P.S. Při změně zelené na oranžovou svítí obě “světla”, ač by měla svítit jen oranžová. Programová změna je snadná, ale vlastní flash je obtížný, jelikož mám synovce 150km daleko.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Semafor pro děti.”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory












No pekne, len tak dalej :slight_smile:

Ahoj.
Opravdu je moc hezke to remeslne zpracovani, ja nemam problem to naprogramovat, ale potom udelat ty semafory, aby to nejak vypadalo…
Klobouk dolu

Díky za pochvalu. Snažil jsem se jak to šlo. Žádnou dílnu nemám a tak jsem vše dělal na jídelním stole či pájel na stole u počítače. Kdybych s tím nespěchal a nechtěl to dodělat k určitýmu termínu (1.1.2012), kdy jsem jel od synovců domů, tak by to mohlo vypadat ještě o něco líp. Teď nemám moc času, ale až nějaký najdu, můžu sem hodit kompletní seznam mateiálu.

Jinak kdo má zajem, může si stáhnout aktuální již opravenou, ale zatím fyzicky neotestovanou verzi. Při přechodu na oranžovou už nesvítí zelená, jak je to aktuálně nahráno v ATmega48.

P.S. Tento projekt byl víceméně jako další krok k ovládnutí Atmelu přes Bascom. Vše směřuju k výrobě výkonné led svítilny řízenou právě Atmelem. Původně jsem ji chtěl řídit logickými obvody a 555/556, ale vycházel z toho takový šílený kombajn, že poté, co jsem tento projekt začal mít problém ufinacovat, rozhodl jsem se, že si čas na projekt výrazně protáhnu a takto vzniklý volný čas využiju na to, abych se naučil programovat Atmel. V podstatě 99% mých dotazů se točí kolem tohoto projektu. Začínal jsem “blikáním ledkou”, pokračoval přes “voltmetr s alfanumerickým displejem” a nyní to bylo využití všeho co jsem se naučil v projektu “semafory”, kde jsem použil i přerušení. Další mě čeká ještě zvládnutí PWM, zápis a čtení z eeprom a pak komunikace po sériové lince s jiným Atmelem (viz můj dotaz na měření jednotlivých lipol článků). A zajisté budu pokračovat dalšími mezikroky. Napadají mě další a další funkce, co by svítilna mohla umět a tak zatím mým favoritem na hlavní řídící Atmel je ATmega 1280, jelikož má jak (snad) dostatečně velkou paměť na program a hlavně velké množství I/O nožiček :p. Možná to nakonec dopadne ještě jinak, ale jeden či více Atmelů zamýšlená svítilna bude velmi pravděpodobně obsahovat. Pokud tak nastane, je téměř jisté, že budu nucen zakoupit plnou verzi Bascomu, jelikož i tento relativně jednoduchý projek měl cca 3kb, i když uznávám, že při troše snahy šel napsat výrazně úsporněji.
Semafor 1.3.rar (5.8 KB)

Zde je slíbený soupis materiálu. Snad jsem na nic nezapomněl a není tam ani moc překlepů či úpisů.
Soupis materiálu.rar (10.2 KB)