Tak 40mA má samotné Arduino nebo Arduino+LCD ? Psal jsi, že samotné. Čím LCD řídíš ? Z Arduina ? A co piny ? Nemáš OUT pin z Arduina proti OUT pinu z LCD ?
Balů:
To ne, Atmega328 bude mít na kmitočtu kolem 16MHz odběr kolem 15mA. Zajímavý rozbor spotřeb Atmeg při různých režimech je tady: gammon.com.au/forum/?id=11497
Arduino Mini Pro s ATmega328 v provedení 5V, 16MHz krystal mi leží mezi procesorama. Kdysi jsem ho dostal od někoho, kdo s ním chtěl začít programovat a nikdy na to nesahnul, že prý se mi to bude hodit. Já už v tý době měl testovací desku pro AVRka s paticema pro všechny mnou používané procesory s veškerou nezbytnou bižutzerií (stabilizace napájení, blokovací kondíky, LC článek pro Aref, připojitelný krystal 32768 Hz, patice pro připojitelný krystal pro systémové hodiny). Každá patice má dutinkovou lištu na připojení buď přípravku nebo k propojení s kontaktním polem a konektor pro připojení programátoru. Na první zkoušky to stačí a pro zařízení stejně raději vyrobím prototypovou DPS, na které zařízení vyvíjím. Stejně každou aplikaci programuju už od začátku pro určený procesor a nebudu to ladit na Arduinu (ATmega328), abych to pak upravoval například do ATtiny13. Jinými slovy ani já jsem na něj do dneška nesahnul. Nicméně není problém k němu připojit napájení a změřit odběr proudu. V každým případě pokud procesor nemá žádný odběr na vývodech se nemůže hřát tak, jak psal namefree.
proto mi to přošlo divné…musel jsem pryč a jsem pracovně vytížen.
Jak se vrátím domů, odzkouším.
S Arduinem si hraji, protože se jednoduše programuje, dělám to v atmel studiu, pak ještě dělám s Netduinem. Udělal jsem si na to Shieldy a ty využívám na většině aplikací. Nicméně zpět k jádru udla, jak jsem psal výše,
dojedu domů a prubnu to.
Tak nepoužité a nenaprogramované Arduino (jen bootloader) včetně Power LEDky a blikající LEDky Arduina oznamující čekání bootloaderu na zahájení uploadu programu má při 12V na RAW vstupu odběr cca 18mA včetně stabilizátoru a oněch LEDek. Po několika hodinách se procesor ohřál cca na tělesnou teplotu - tedy cca 37 stupňů.
Proud se v podstatě neměnil, nutno podotknout že ten zdroj neukazuje jednotky mA, ale nejpřesněji destíky mA (0.01A a 0.02A přeblikávalo).
Znemaná to že samotné běží OK. Dokonce se ani nehřál stabilizátor.
Ale nahrál jsem tam program, který řeším a zapnul to bez periferií a šlo to do kopru.
(jen pro uplnost uvedu : LCD ILI9163C, I2C snímač teploty LM75, dále obsluha 2x digitalni vstup a 1xdigitalni výstup
a příjem IrDa z TSOP4838).
Při 9V odber 0.1A (podotýkám zamotné arduino ale s programem)
Takže bych řekl že mu dávám na prdel v programu, pohraju si s programem a uvidíme. Dám vědět jak jsem dopadl.
Takhle narychlo jediné, co mě napadá je změřit C na pinu Aref, jestli není vyzkratovaný. Nebo na test vyhoď z programu AD převodník. Druhá možnost je, že na pinu D0 (RXD) tlačíš logickou 0 proti sériovýmu kabelu, ale vlastně Ty jsi psal, že máš zapojené jenom napájení. Tak v tom případě jenom ten AD převodník.