Zvětšení rozsahu čítače použitím děličky, prosím radu.

Zdravím, vypadá to že jsem na dobré půdě kovaných PICáků. Picům se vyhýbám seč můžu, mám raději Atmely. Tak že se spíš svojí leností obrátím zde pro radu. Tak že k věci.

Našel jsem konstrukci čítače do 64Mhz s 16F628 zde freenet-homepage.de/dl4yhf/freq_ … unter.html Postavil jsem variantu 3 s LED se společnou anodou. Jenže ho chci nacpat do GDO (sací měřič rezonance) a tam by se spíš hodilo měření minimálně do cca 150Mhz.

Napadlo mě použít děličku třeba z 74F74 2:1 nebo oba klopný obvody jako 4:1. Což by mě bohatě stačilo… 4x64 je cca 250Mhz což stejně nepolkne ta 74 ale dobrej kus F74 by těch 150Mhz mohl zvládnout.

Tak a moje otázka je, jestli by někdo nemrknul do ASM a dal mi typ jak pořešit zobrazenou frekvenci s frekvencí za děličkou. Například obsah timeru x 2 nebo 4 a to dále zpracovat na displej. Nehledě že zobrazení je také do 99.999 Mhz, tak že přidat jeden rozsah na 999,99 Mhz. Opravdu PICům nehovím a strávil bych nad tím dost času.

Díky za jakékoliv reakce a připomínky.
counter.zip (26.8 KB)

No tak jsem se tochu vrtal a poladil jsem řádek 1469 a 1471 z

; Most measuring ranges use a 1/4 second gate time !
movlw (GATE_TIME_LOOPS/4)>>8 ; high byte of gate time
movwf gatecnt_hi
movlw (GATE_TIME_LOOPS/4)&0ffh ; low byte of gate time
movwf gatecnt_lo
na

; Most measuring ranges use a 1/4 second gate time !
movlw (GATE_TIME_LOOPS/1)>>8 ; high byte of gate time
movwf gatecnt_hi
movlw (GATE_TIME_LOOPS/1)&0ffh ; low byte of gate time
movwf gatecnt_lo

když tam dám “2” chodí to dobře s děličkou 2:1

No ale ted ta druhá věc. když dám na vstup(samozřejmě přes dva klopny obvody 74) 80Mhz je na displeji 80.000, 100Mhz na displeji je 00.000, při 110Mhz je A0.000 a tak dále v hex. Vidí v tom asm nějaký systém pro posouvání des. čárek a přepínání rozsahů. Potřebuju to posunout aby byly vidět stovky Mhz. Já v tom mám strašnej bordel, zlatý Atmelka.