Zkompilovaný program: úprava hexa - modifikace textu na LCD

Zdravim,

napsal jsem program - “zobrazování uběhnutého času na 2x16 LCD na základě stisknutí tlačítka start” nahrál ho do Megy8. Formátoval jsem disk a program v C ztratil. Je nějaká možnost program z Megy8 vytáhnout (to myslím že avr studio zvládne) a v programu zeditovat text co se má vypsat na displej? Předpokládám, že v hexa kódu se asi nikdo nevyzná, takže ta možnost tady není.

I tak díky za případné typy!
V.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Úprava hexa kódu"

Úprava textu není moc problém - samozřejmě se nesmí změnit délka toho textu, aby se nic neposunulo. Některé programátory umožňují editovat obsah stažené paměti. Jinak - uložit do binárního formátu souboru BIN, otevřít to v HEX editoru (dá se jich na netu najít spousty) a upravit. Obvykle HEX editory umožňují editovat přímo ASCII pole textově (tj. aniž se posune obsah souboru), jen se musí opatrně, aby se nechtěně nepřepsala binární data. Pak už jenom uložit a vypálit.

Bylo by možné to upravovat i v souboru v HEX formátu - otevřít v textovém editoru, vyhledat místo s textem (převést text pomocí ASCII tabulky na HEX znaky a ty dát v souboru hledat), změnit (zas pomocí ASCII tabulky). Dát přitom pozor aby se nepřepsaly hlavičky na jednotlivých řádcích (definice řádků HEX se najde např. na Wikipedii). Po změně nakonec opravit kontrolní součty na řádcích (sečíst data pomocí HEX kalkulačky - lze k tomu dobře využít vědeckou kalkulačku z Windows) a vypálit.