Zdroj. kód pro čidla DS18S20 na společné lince na ATmega16

dobrý deň nemá niekto zdrojaky ku teplomeru s dvoma teplotnými snímačmi ds18s20 pre Atmegu16 alebo vedel by pomôcť s programom ďakujem

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "DS18S20 atmega16"

Jak to budeš mít připojené, potřebuješ obě čidla na společném vodiči nebo může být každé připojené na jiný pin portu?
Jak budeš zobrazovat teplotu, na LCD displej nebo 7segm. LED ? Případně po sériové lince posílat do PC ?

takze cidla by som chcel mat pripojene na spolocnej linke,datooym vodicom a zemou,napajanie s datoveho vodica parazitnym napajanym,vypisovat to budem na lcd ,po seriovej linke nepotrebujem, pripadne ak bude jednoduchsie kazdy teplomer zavesit na jeden port, to by my nevadilo hlavne aby to fungovalo to platy aj s tym parazitnym napajanym dakujem

Nevím v čem píšeš, ale např. Codevision (možná i jiné- nevím) má pro pro komunikaci s těmito sensory po 1Wire hotovou knihovnu. Pokud píšeš v něčem jiném asi ti nezbyde než nainstalovat free verzi CV a zdroják jednoduše překopírovat - drobným úpravám se tvůj překladač se ale nevyhneš- pokud ten svůj dobře ovládáš - nebude to problém - to vše ale za předpokladu, že tvoje IDE má pro 1wire komunikaci hotové rutiny, nebo , že je zvládneš sám.
Jinak na jeden vstup jich můžeš pověsit kolik chceš - každý vyrobený kus má originální 64 bitový kód (adresu). Potíž je ale v tom, že přečtení hodnoty z jednoho senzoru trvá strašně dlouho - stovky ms. V případě, že si jich zapojíš třeba 20 můžeš čekat na přečtení všech po sobě i několik sekund.

Něco jiného mu určitě zbyde. Stačí dát hledat “ds18b20 code avr” a vyběhne hejno odkazů a na mnoha z nich jsou nejen knihovny, ale i celé příklady včetně použití.

No - a nebo tak :slight_smile:

edit: pity - a zkusils to co radíš? já jo ale nic kloudného mi gooooooooogle neviplivl maximálně cosi s čínským komentářem :wink:

Zkusil a našel několik kódů, procházel jsem 2. Jeden byl složitější a univerzálnější, druhý jednodušší. Ten by bylo třeba doplnit .h souborem a vyzkoušet.
Nejméně na prvních 5ti stranách (dále jsem neklikal) není žádný rozsypaný čaj.
google.cz/search?hl=cs&clien … =&aql=&oq=

Zkus tento odkaz:

google.com/codesearch/p?hl=e … s18b20&d=1

Zkusil jsem něco sbaslit, ale otestoval jsem to jen v simulaci(DS18S20 bohužel doma nemám, a v simulaci mi nejdou dva na společné sběrnici). Je to jen narychlo napsané, tak si to můžeš zkusit upravit dle potřeby.
Teploměr s 2xDS18S20_LCD2x16.zip (107 KB)

Ahojte nechcem zakladat novu temu. Presiel som datasheet cidla DS18B20 ale nie je mi celkom jasne ako zistim ROM adresu cidla. Ci staci vycitat CRC byte so schratchpad alebo musim pouzit prikaz READ ROM a nacitat unikatny 64bit kod a s toho vypocitat.
Dalej ak nastavim do registra hornu a spodnu hranicu teploty (byte2 a 3). A pouzijem prikaz ALARM SEARCH a cidlo splna podmienky alarmu. Vrati mi ROM adresu cidla?