Začal jsem s PIC16F84, s jakým mikrokontrolérem pokračovat?

Zdravim,
chtel bych po 16F84 zkusit neco trochu chytrejsiho, tak bych se chtel zeptat zkusenejsich, co byste mi doporucili…?? ono je tech picu tak velkej vyber, ze nevim co vybrat a trochu se vtom ztracim…nebo mam zkusit sahnout po necem jinem(ATMEGA, Freescale…??)

co se tyce pozadavku, tak bych chtel aby to melo: AD prevodnik, PWM, USART,… no skoro vsechno co se dela:-D…

Jinak me zaujali hlavne: PIC16F88, PIC16F877A, …

predem diky za rady:-)

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Jaky prosecor zvolit?"

Cau

myslim ze sis odpovedel sam :slight_smile:

procti si todle vlakno [S jakým PIC začít? Jak je to se vzájemnou kompatibilitou?) a uvidis, pokud to mas do nakyho projektu tak vybirat na miru, pokud jenom na poznavani tak bude zalezet asi na cene a dostupnosti, takze treba ty 2 jiz drive zmineny a chybu neudelas :wink:
PS: maly minus u PIC16F87x nemaj interni oscilator, PIC16F88x uz maj

Nebo můžeš zkusit řadu PIC18Fxxxx, vybral jsem si 18F4523, má stejné pouzdro i zapojení jako 16F877A akorát má 12bit A/D převodník oproti ostatním které mají jen 10bit. Někdo zase preferuje více paměti, na výběr je toho dost.

diky za rady:-)…

este sem se chtel zeptat, jestli mate nejake zkusenosti s USB programatory? doted sem pouzival programator pres RS232, a chtel bych prejit an USB…

Za sebe můžu doporučit vylepšenou řadu PIC16F193X. Mají větší počet instrukcí než klasická řada 16FXXX. Mají vynikající poměr cena/funkčnost.

Na robota jsem si teď vybral PIC18F8522. Nevypadá zle.

Já používám PRESTO již od jeho zrození, osobně jsem jel pro něj do asixu ještě než byl uveden na trh. Jsem s ním spokojen.

asix.cz/a6_presto.htm

Taky bych doporučil použít novější PIC16F193X. A z USB programátorů PICKIT2 nebo 3 - má to i debugger a PICKIT2 i logický analyzér a USART tool.

Pokud bys chtěl PICKIT-2 tak za 700,- ti ho pošlu (samozřejmě originál) a přibalím i jeden 40-ti pinový PIC16F1937-I/P (microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en538149), popř. za 900,- včetně i 44-pinového demo boardu s PIC16F887 (microchipdirect.com/ProductSearch.aspx?keywords=DM164120-2)

Kupoval jsem to v lednu, ale potřebuji teď naprogramovat PIC32MX675F512L a PICKIT2 zatím umí nejvýše PIC32MX460F512L, takže musím pořídit PICKIT3 (který ale bohužel nemá ani UART tool ani logický analyzér :frowning: )

No co se tyka toho programatoru, tak se mi za to nechce moc utracet, takze bych preferoval naky po domacku vyrobeny, (jenze vsechno bohuzel byva pres RS232) ma nekdo z Vas nake vyzkousene schema, ktere je volne k dispozici…?

diky:-)

Já mám PRESTO a jsem maximálně spokojený. Mám ho cca rok.

Koupil jsem si ještě PIC KIT3 přímo z microchipu a stálo mě to snad do 900Kč i s jakousi britskou daní a poštovným.

Cau, ja mam PicKit 2 a spokojenej, myslim ze za ty penize to je dobra koupe, pokud si chces mermomoci neco postavit sam tak na nete je toho spousta ,
jakub.serych.cz/temata/elektronika
pandatron.cz/?597&gts_usb_programator
vyhoda PicKitu 2 ma logický analyzér a USART tool. to je 1 VELKY + , bych rek

Proč bohužel, zase tak pomalé to není…

Jak je psáno výše - řešením může být GTS USB programátor (pandatron), zvlášť pokud nemáš jak naprogramovat PIC18F2550, když ho pan Valšík posílá naprogramovaný pouze za poštovné. Nevýhoda je, že jej nelze (aspoň myslím) přímo použít z MPLABu a hlavně, že to nemá debugger!

Taky jsem si dříve různé programátory bastlil, ale to ještě se nedaly koupit za hubičku jako teď a navíc s debuggerem :stuck_out_tongue:

Já kdybych neměl doma dva PicKit2, jeden sériovej ICD2 a Picollo, tak bych už lámal Henryho, atˇmi ten svůj PiCKit za 700Kč honem pošle než mě někdo předběhne. Víš jaká je to paráda mít 16F88 na kontaktním poli, třeba naprosto bez dalších součástek nebo s nějakou LEDkou, tlačítkem a ladit si debuggerem program v reálném čase?

Už předběhl, včera přišly peníze na účet a zítra jde PK2 poštou pryč :wink:

Edit: PICkit2 jsem prodal i s demo board s PIC16F887 i včetně samostatného PIC16F1937 - píši to zde pro případné další zájemce, že na prodej již nic nemám…