Výroba zdroje obdélník. pulzů 50V 50A z klasického zdroje

Zdravím, potřebuji zdroj který bude mít na výstupu obdelníkové pulzy cca 50V a bude schopný dát 50A. Navíc potřebuji aby frekvence výstupu byla měnitelná od 0Hz do 50kHz. Jelikož takový zdroj nemůžu nikde sehnat, napadlo, že bych např. koupil normální zdroj např.

axima.cz/katalog/produkt/ax3 … 1106a.html

a po té třeba s MCU např. přes mosfet spínal už jen výstupní napětí z tohoto zdroje. Prosím o připomínky a rady jestli je to vůbec možné, zdali to ten zdroj přežije a možné komplikace co by mohli nastat. Všem děkuji za odpovědi.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Zdroj pulzů 50V 50A"

Jesli to zdroj zvládne je spíš dotaz pro výrobce. Je říditelnej, tak by to třeba dokázal sám. Nevidím tam nikde žádný manuál, těžko říct.

hm 3f napajanie … Akurat neviem čo na to povie zdroj ono zatažovat impulzny zdroj… impulzami nebude najlepšie riešenie…

Tak ono ten zdroj byl pouze takový příklad. Už jsem sehnal transformátor 50VDC, 65A, ale je to pouze transformátor s integrovaným usměrňovačem.

No tak po přečtení odpovědí na mcu jsem se rozhodl, že nejlepší bude si to nechat vyrobit na zakázku, jestli to teda někdo vyrobí.

Zdravím, možno to už nie je aktuálne…
Ale len pre istotu - keďže zdroj už máš, tak nie je problém vyrobiť spínač k nemu. Stačí napr. jeden IO 555 ako časovač a niekoľko tranzistorov MOSFET paralelne, príp. príslušný chladič. Vcelku jednoduché, to nie je problém.
Michal

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

by mi zajímalo, jak jsi pokročil s tím generátorem pulzů 50V / 50A při 50 kHz. Tohle uděkat teda není žádná sranda. Vloni jsem dělal pulsní generátor 900V při 70 kHz, ale jen v řádech mA, tak vím, jaké tam jsou problémy. Myslím, že při 50V a 50A narazíš na podobné problémy někde u jednotek kHz. Náklady na takový generátor budou enormní. A propo, jakou mají mít ty pulzu stříu? 1:1, nebo mají být velmi úzké?