usart <-> usb seriovy adapter <-> notebook Hyper

Zdravím,

chtěl bych ladit kód na mém pic 18f26k22 přes USART a USB sériový adaptér na notebooku. Už jsem vyzkoušel velké množství variant kódu, mám správně nastavený BAUD a SPRG/SPRGH. ZKoušel jsem 16-bit i 8-bit komunikaci avšak krom semtam zobrazených náhodných znaků se mi nepodařilo na Hyperterminalu zobrazit souvislé slovo přes putUSART nebo printf.
Hardware: pic18f - TX a RX připojeno na RX a TX originál modulu MIcrochip:
ww1.microchip.com/downloads/en/D … 70649A.pdf
Tento modul pak mám připojený přes levný USB to SERIAL adapter přímo do USB portu notebooku.
V průběhu dalšího samostudia jsem pochopil, že zřejmě potřebuji plnohodnotný seriový port na ladění programu nebo USB sériový adaptér s TTL úrovněmi. Můžete mi prosím poradit odpovědí na pár otázek?

1, USB sériový adaptér je třeba mít speciální s TTL úrovněmi?
Nebo stačí instalovat ještě další driver (krom USB to serial driveru) na konverzi RS232 - TTL? V device manageru se mi hlásí zařízení jako serial over USB…
2, Mám radši použít starší počítač s COm portem (momentálně nemám k dispozici)…
3, Můžete mi případně doporučit nějaký adaptér/board, který jednoduše zapojím do USB notebooku s vývody TX/RX, aby to fungovalo jak má?

Díky,
PP

Cau
3 pandatron.cz/?1103&usb_prevodnik_pu232r
pandatron.cz/?573&prevodnik_usb_ … t_s_cp2102
2 vyskousej jestly funguje ten prevodnik USB na Serial a ten prevodnik , spojis tx a rx a mely by se ti vracet znaky do PC
1 odpoved v bode 3

co myslis tim "chtěl bych ladit kód na mém pic 18f26k22 přes USART " ?
je treba zvolit prevodnik podle mcu 5/3.3V

díky za odpověď.
Objednal jsem si z pandatronu tedy adaptér. Tuším, že by to mělo vyřešit můj problém . Díky a pěkný den !