Sháním PIC - PWM výstup do polomostu (s ECCP) a další PWM

Ahojte. Potřebuju na jednu speciální aplikaci najít vhodný 8b PIC a nedaří se mi.
Budu nahrazovat 2x SG3525 jedním picem + ještě spostu logiky tvořené hradlami nand.

Existuje pic, pokud to je možné, který by mi umožňoval PWM výstup do polomostu - to umí snad všechny co mají ECCP - a ještě jeden jednoduchý PWM výstup. Na všech PWM mi nevadí když bude stejný kmitočet, potřebuju aspoň 50kHz. Na těch výstupech potřebuju nezávisle řídit střídu.

Potřebuju 26 I\O, takže něco v DIL 28, případně větší.

Kdybych dokázal naprogramovat PWM na 50 KHz a ještě na tom provádět regulaci tak bych to viděl na PIC16F883.

Děkuju moc.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "PWM"

Napis do technickej popory Microchipu, nikoho kompetentnejsieho a erudovanejsieho nepoznam :slight_smile:

Ja osobne by som to videl na CortexM3 od ST, alebo na nejaky AVR. :slight_smile:
Ale myslim, ze na to si sa nepytal :slight_smile:

Umím naprogramovat jen PIC v assembleru takže ST nebo AVR mi nepomůže.

Microchip má na stránkách takovej vyhledávač, jenomže zase si pak připadám že jsme v africe, protože se to tady nedá koupit. Stejně nemám jistotu jestli můžu řídit nezávisle 2 PWM výstupy.

Angličtinou zase tolik nevládnu, ale naspat si přímo microchipu je celkem přijatelné řešení.

Co se podívat do datasheetu :wink: Každý výstup mívá vlastní Output-Compare jednotku. Jediné omezení bývá, že jich je připojeno víc na jednom timeru, ale ve většině aplikací to není problém.

Když chceš řídit dva Half-bridge, potřebuješ zvlášť výstup pro horní a sponí switch, nebo ti stačí společnej s tím, že už se o to (včetně dead-time) postará driver?
Pokud to zařídí driver, tak by ti měl vyhovovat jakýkoli mcu se 3 pwm.
Picy sice neznám, ale jesli mají alespoň z poloviny takovou konfigurovatelnost timerů jako avr, tak to zvládnou.
Z AVR by na to stačila tiny2313 (tedy mimo požadavku na počet IO, pak by byla třeba mega8515), takže najít vhodný pic by ti tu kolegové snad mohli být schopni pomoci.

Pre budenie mostika bude ten dead time urcite velmi dolezity. Ale ako tu spomenul Piityy, snad poradi niekto od PICov. My tu len tak obskurujeme :slight_smile:

Tak jsem na stránkách microchipu dal seradit mcu podle I/O, dál hledal cenu pod 2$ a alespoň 2 timery (počet pwm tam nepíšou).
Omrknul nějakej ten procík a třeba toto:

PIC16F1937
36 I/O
Program Memory Type Flash
Program Memory (KB) 14
CPU Speed (MIPS) 8
RAM Bytes 512
Data EEPROM (bytes) 256
Timers 4 x 8-bit, 1 x 16-bit

3 ECCP & 2 CCP (Enhanced/Capture Compare PWM)

V TME 55Kč

Jdu se jěště podívat do datasheetu na nastavení pwm, ale to už bys eventuálně mohl zvládnout sám :wink:

Tak jsem to chvíli louskal. Podle mne by měly být jednotlivé pwm nezávislé, každý výstup řizený vlastním compare registrem. Navíc tam myslím bylo i něco o tom, že si můžeš vybrat timer, se kterým bude daná CCP jednotka pracovat. Tento mcu by tedy měl vyhovět.

Díky. Myslím že to bude přesně ono. Zkusím někde sehnat vzorek a uvidím.
Podívám se po tom v brně, kdyžtak objednám z TME.

Už mám 2 kousky PIC16F1937 a 2 kousky PIC16F1936 doma, ale PRESTO je zatím nepodporuje a nemůžu je naprogramovat. :frowning:
Psal jsem do Asixu a podpora bude až se jim první kousky dostanou do ruk, snad to bude rychle :smiley:

tak postav na usb progr s 18f2550 ze stránek sput.de ten tyhle obvody podporuje již od dubna

Hmm, na to prdím, když mám zakoupený presto, si měsíc počkám a mám to.

no to těch par pasivit nastrkej klidně to kontaktního pole ! naprogramuj a použij na něco jinýho než čekat na něco co jinde mají půl roku

Já hlavně musím nejdřív vymyslet ten soft co do něj narvu. ZAtím mám rozkreslený principy, bude to celkem komplikovaný měnič. Bude to práce přes zimu, takže to stejně moc nespěchá.

Prosím, byla by nějaká přesnější adresa na ten programátor? Němčina je pro mě jak čínština té taky hov*o rozumím. Mě se na těch stránkách objevují stále fotky jakejchsi dětí, či co…

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

sekce programátoru je tady sprut.de/electronic/pic/bren … m#brenner8

omlouvám se za chybný odkaz SORY

já jsem stavěl tu 8 jak normální tak mini

fachá to skvěle a něnčini taky neovládám ani trošku !
Na těhle stránkách je idost věcí kolem pic a nejen to

no stejně ti povím stavět to a nemoct to skoušet v picku co to dělá to je odvaha

Faktem je že taky hodně času strávím stím než rozkleslím všechny varinty a teprve pak programuji - většínu bloku ale skouším solo at pak neladím celek plný chyb

Díky.

Tak já nésu zas takovej extrémista abych to napsal a nezkoušel jak to funguje. Já to nejdřív nakopu do 16F877, pro ty základní pokusy mi nevadí, že nebudu moci budit polomost. PAk to překopat na 16F193x už nebude tas strašný. Hlavně mi zatím moc palice nebere ty “lehce” pozměněné registry bankdy a ostatní věci kolem toho. Moc jsem to zatím nezkoumal.

Já zatím musím vymyslet jak to řídit, teoretickej princip mám, ale tím to teprve začíná.

nu pozměněné to ani tak moc není jem to má kopu bank takže přepínat jen přes banksel , a na zbytek je LIST a INC od výrobce snad ?

Dneska ráno jsem našel PIC16F684, na tom kousku postavím prototyp a oveřím si jestli mi ty principy řízení budou fungovat.