Sháním knihu ohledně programování v C pro Microchip PIC

Chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte o nějaké knize s programováním C pro PIC. Našel jsem jednu jedinou a ta už není v prodeji.

Díky za odpovědi

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Kniha - programování C"

NO az ju raz ja lebo niekto lepsi z fora napise tak bude :smiley:
Asi ti neostane ine ako pohlaadt veci na nete… ZAklad je Cko + nejake zakladve veci pripadne vediet asembler od pic aby si chapal co a ako…ale nie je to nutne

Základy Cčka mám a v assebleru jsem PICky taky programoval. Tak jsem to chtěl zkusit PICky i v C … a hleda jsem nějakou knížku, kde by k tomu bylo něco napsaneho.

Pokud C i asm znáš, stačí si pročíst help ve tvém kompileru a tam zjistíš co a jak používat.

Já mám jen pro PIC32:

Programming 32-bit Microcontrollers in C - Exploring the PIC32

jj tam se vetsinou dozvis nejvic
ja obcas nakouknu do Programming 8-Bit PIC Micro Controllers in C

Stále stejný příběh, který mám za sebou i já :slight_smile:
Začátek s PIC 16F84 v asm, následné zjištění, že to s čím se v asm pachtím několik dní už za mě udělal někdo jiný v C kompilérech a hledání nelépe knihy v češtině. Nakonec to dopadlo tak, že jsem opustil PICy a přešel na AVR - protože jediné dvě knihy v češtině o programování MCU v C jsou právě pro AVRka.
Takže kdyby byl k mání třeba český překlad manuálu MPlab C18 jako je k mání totéž pro Codevision AVR - dnes bych programoval PICy. Na druhou stranu nelituju protože časem jsem zjistil, že AVRka proti PICům nabízejí “více muziky za méně peněz” tzn. že PICy třeba řady 18 jsou poměrně drahé vůči srovnatelným ATMELům. Navíc mi nedělá problém napsat program i v již zmiňovaném MPlabu - samozřejmě s přihlédnutím k odlišné struktuře PIC18 a AVR.

Vystihl jsi to přesně. Taky tak nějak pomalu zjišťuju “co a jak s Cčkem” a “co a jak u Atmela” (i když PICy ani ASM rozhodně nezatracuju)… Možná bys nám zvídavým mohl prozradit, jak se ty jediné dvě knihy v češtině o programování MCU v C jmenují…?

Zkus přítele googla.

Zdravím.
A aký mala názov?
A chcem sa opýtať,stretli ste sa niekto z touto knihou?
shop.ben.cz/cz/111975-ucime-se-p … yce-c.aspx
Aký máte na ňu názor.Oplatí sa ju kúpiť?
Relatko.

Zdar, ta kniha bude pro systémové programování. Programování na jednočipech má svá specifika. C se tam naučíš, nicméně ledku pravděpodobně bez příkladu nebo nápovědy nerozblikáš.