SDKATM16 problem

Zdravim,Chtěl bych upozornit na chybu v tomto programu(možná můj hrardware),každopádně kdyby se někomu stalo něco podobného tak aby mu tento příspěvek pomohl… Při naprogramování programu do ATmega16 přes výše uvedený program ,ke knize Práce s uP Atmel AVR- ATmega16,mi vše fungovalo dokud můj program nepřesáhl cca 2700Slov,pak to již házelo chybu verifikace ale přesto se do uP nekdy program nahrál.Vyřešil jsem to nastavením větších prodlev v souboru SDKATM16.ini ve složce programu(v mém případě 10x),přikládám to za příčinu "rozhozené"komunikace po delší době programování.Program se po úpravě zapisuje do čipu o trochu déle ale je to spolehlivé.Kabel mám okolo 1,5m,takže podle knihy v pořádku…

Zbyšek Zapadlík

Ještě k doplnění,nikde na netu sem nenašel,jestli lze SDKATM16 použít i na ATmega8,tak jsem to vyzkoušel a LZE.Akorát se vám nahlásí jen hex tvar signatury uP.Má identický programovací protokol…

Něco, co spolehlivě programuje, a nikdy s tím nebyly takovéhle problémy je tohle: jan16.czela.net/index.php?id=19&n=jak-naprogramovat-mikrokontrolery-avr-nebo-89sxx
Jsem si vědom toho, že to tu furt propaguju, vyzkoušel jsem už několik různých programovacích zařízení, a tohle zatím vede, nejsou s tím zatím problémy. Dporučuju STK200 (viz ten návod na něj) + ponyprog, té verze, co jsem dal k sobě na web ke stažení.

2 zbysek: nejsi první, kdo má s SDK AVR problémy.