RFID emulator 125kHz - atmega8

Prosím potřebuji emulovat RFID kartu na 125kHz, blázni v práci za ni chtějí 200Kč a to já dávat nebudu!

Našel jsem něco na netu, ale nevím kudy do toho zatím mi to nefunguje, čtečku mám tak není problém testovat.

něco je na těchto stránkách:
alexanderguthmann.de/rfid-de.html
cq.cx/vchdiy.pl

prosím poraďte aby mi to fungovalo, já zkoušel ten z : alexanderguthmann.de/downloa … lator2.zip komunikaci s PC vůbec nepotřebuji!

Tak prosím kdyby měl někdo zkušenosti nebo chtěl j ako já to zprovoznit, Děkuji VŠEM

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
RFIDemulator2.zip (30 KB)

Ahoj
Ja ti nevim, ale podle obrazku dostupnych na druhe strance je tam dost soucastek a patlani s tim, ze to 100% presahne cenu 200 kc. To je lepsi za tu cenu ji opravdu koupit. Nehlede na to, ze budes mit neco co 100% funguje a podporuje programy, ktere jsou jiz nainstalovany.
Veci, ktere clovek potrebuje k praci v praci mu vetsinou proplati zamestnavatel, ktery si muze cast odepsat z dani.
Jinak ti s tim neporadim, nikdy jsem to nedelal, ale co jsem koukal do zdrojaku, mela by to byt obycejna komunikace RS232. Propoj si to s pocitacem a uvidis, jestli to funguje…
Co ti to pise? Alespon ty uvodni texty, nebo to tam ani nedobehne?

A casu nepocitaje. Ale mozno to je ten dovod, ako zabit vela casu kedze motivacia je usetrit 200Kc :slight_smile:

to by asi bolo prilis jednoduche :slight_smile:

To je casta argumentacna chyba tvrdit, ze nieco firmu nic nestoji, lebo si to aj tak odpocita z dani. Z dani si nikdo zakonne neodpocita nikdy nic (u nas). Na jednej strane su prijmy a na druhej strane su vydavky. Z rozdielu ktory sa nazyva zisk sa platia dane. Ak teda mam 10kEUR a mam zaplatit 20% dane, ostane mi cisteho 8kEUR. Na daniach som zaplatil 2kEUR.
Ak mam kupit zamestancovi auto za 5kEUR, zaplatim na daniach len 1kEUR (10k - 5k = 5k; 5k * 0.2 = 1k) a ostane mi cisteho 4kEUR. takze kupou toho auta (sw, stolicky, pristroja, …) som zaplatil na daniach o 1kEUR menej ale zaroven som prisiel o svojich 4kEUR, darmo som si auto ‘odratal’ z dani. Nehovorim, ze firma nema kupovat to co potrebuje a ze sa nema starat o blaho zamestnancov. Ak tak nerobi potom ide skoro do kyticiek.
Len som chcel objasnit efekt casto nespravne pouzivaneho pojmu ‘aj tak sa to odrata z dani’, pricom netvrdim, ze to DragonSoul myslel alebo napisal nespravne.

Ano, ano.
Samozrejme mas ve vsem pravdu, taky jsem takovy blazen, ze misto abych si koupil funkcni reseni za 400,- ktere ma 2 roky zaruku postavim si vlastni za 800,- ktere vydrzi tak rok anebo kratsi dobu, jen pro to, abych zabil vlastni volny cas ktereho uz mam tak dost malo timto zpusobem.
Nicmene jsem stale v ocekavani, co Alois82 napise.
Rad se mu pokusime pomoct, ale musi dodat detailnejsi informace o tom, jak daleko se s tim dostal…

Chlapi tady jde o to že výrobní cena i prodejní je tak asi 10Kč, a magori za to ctějí u nás 200Kč.
Takže spíš jde o čest to udělat a kašlat na ně, nemluvě o výhodách mít dvě nebo 3 karty co mají stejný kód :slight_smile: (pro případné odchody a příchody s cizý pomocí)

Včera jsem o tom začal dělat tak jen hrubé poznatky mám.

Podle mě ale nevím jestli si to myslím správně, přijímač který mám oryginál generuje frekvenci 125kHz.
a karta (můj emulátor) který má také cívku. Na cívce jsem právě oscilskopem zjistil že přijímač generuje onu frekvenci a jak jsem koukal na nějaké dokumenty k RFID přenosu tak by se cívka měla zkratovávat 4 periody zkratu je třeba log1 a 4 periody zkratu je log0. Ale jak přesně komunikace probíhá to nevím jestli je nějaká start bit nebo tak??

Rád bych jestli by mi někdo potvrdil jestli to tak je, ta má doměnka.

Pak stačí jen obyčejný Pic nebo atmega za pár korun co bude tranzistorem spínat (zkratovat) cívku jak je v zapojení …picasaweb.google.com/lh/photo/W_ … bedwebsite
nějaká komunikace s PC není vůbec za potřebí a je úplně zbytečná

tak zena bude taky uřčitě míň jak 200Kč, ale to není zas tak důležité, a čas já to beru jako moc dobré zdokonalení a naučení se dalších novích věcí ikdyž o hodně snažší jestli mi někdo pomůže, poradí …

OT: takže k podvodům a okrádání zaměstnavatele? tak upřímně, to se nedivím, že ti zbývá čas na takové věci…

Jasný jsou to kakový chudáci ti zaměstnavatelé :frowning: , když jim tam vymýšlím zlepšováky tak to je normálka, ale běda když se něco nepovede, nehledě na to poručit přezčas a spoustu dalších věcí…

To vypadá že je také asi někdo jako zaměstnavatel

A když se vrátíme k jádru tak podle mě je sprostos platit za kartu 200 když mi po 5 letech odejde!! Určitě to nejsou jejich kupní náklady!!!

Ak to mas v pracovnej naplni a dostavas za to plat - a aj za to, ze veci budu fungovat- co je na tom nenormalne. Ak robis nieco co Ta stoji vela usilia a robis to nad ramec svojich povinnosti a nevies si presadit adekvatne ohodnotenie, tak preco to robis? Za darmo ani kura nehrabe. :wink:

Najdi si sposob ako svoje dobre napady vyuzit/spenazit inym sposobom. Nevenuj cas niecom u co Ta nenaplna, ba priam znechucuje a nabada k podvadzaniu. Uplne zbytocne sa tym vycerpavas.

ale to si bud isty ze tu je niekto aj ako zamestnavatel :slight_smile:

to je ta nenazrana vydieracska kapitalisticka svina, ktora ma tu odvahu ze ide so svojou ctou a dobrym menom na bubon a co je na nom uplne neuveritelna drzost dokonca chce, aby boli dodrzovane dohodnute pravidla zo strany zamestnancov na zaklade ktorych je ochotny im dat vyplatu. No a ked ta taka kapitalisticka svina napriklad odrbava alebo si pri nej nespokojny, alebo mas pocit nedocenenia ci neuznania alebo Ti nevyhovuju pravidla ktore s nou mas dohodnute a na ktore si dal SVOJE SLOVO potvrdene vlastnorucnym podpisom, co Ti brani odist niekde inde alebo najlepsie si sam zalozit aspon zivnost, zamestnat aj par rovnako nespokojnych ludi, garantovat im vyplatu aj ked sa nebudes mat mesiac-dva prijmy stresovat sa so zhananim roboty, riesit reklamacie a ukazat to tym imperialistickym vsiam ako sa to ma socialne spravodlivo robit. :slight_smile:

Je to urcite sprostost platit za nove auto XYZ penazi, ked s nim budem musiet ist po piatich rokoch do servisu. Ak by som ho vsak mal stale v garazi, tak by odislo po 20-tich rokoch a to sa vlastne tiez neoplati, lebo mi ho hajzli predali za viac ako su ich kupne naklady. No kde beru tu nehanebnu drzost si takto dovolovat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Inak 200/5/12 =3.333Kc za mesiac pouzivania niecoho co povazujes za velmi uzitocne, kedze sa to snazis vyuzivat. Kolko Kc das do mesiaca za menej “uzitocne” veci? Ak Ti to stoji za to popritom sa nieco aj naucit, OK ale Tvoja argumentacia je potom pre mna trochu divna.

A co taky chleba! Ten mi nevydrzi ani dva tyzdne a je fuc. A este mam zan aj platit. A tiez ho urcite nepredavaju za kupne naklady!!!

Mozno si si nevsimol, ale chvalabohu fungujeme v systeme kde plati ponuka a dopyt. Ak niekto nieco ponuka a niekto iny ma o to zaujem za ponukanu cenu, tak sa tovar presuva z miesta A do miesta B. Ak o to zaujem jednoducho za danu cenu nieje, predavajuci ide dole s cenou, alebo sa zacne venovat niecomu inemu. Cenu sa predavajuci snazi nastavit tak, aby si maximalizoval zisk. To je nastastie legitimne pravo kazdeho jednotlivca. Ak to s cenou prepiskol (je jedno ci z dovodu nenazranosti, alebo zleho odhadu ceny) spravodlivo skrachuje. Ak cenu odhadol dobre ba az vynikajuco, moze sa v prachoch priam kupat. Aj to je uplne spravodlive, lebo s dobrym napadom a s jeho kvalitnou realizaciou moze prist takpovediac HOCIKTO bez ohladu na jeho socialny alebo rasovy povod. Chvalabohu.

Zisk sa okrem ineho maximalizuje aj tak, ze sa s cenou nejde nizsie ako je kulminacia zaujemcov. Naco nieco predavat za nizsiu cenu, za aku sa to aj tak preda pri nezvacsovani zaujemcov. Nikdo neponuka 1l mieka za 0.1EUR, lebo by sa tym obrat nezvysil 10x oproti cene 1EUR/1l a len by sa zvysovali naklady spojene z distribuciou. Ak teda niekto nieco predava za 200Kc a vyhovuje mu to z hladiska vsetkeho, je to jeho svate pravo.

Rozculovat sa nad tym a dokonca ho obvinovat zo zisku (z ktoreho si mozno plati dovolenku, alebo sunar pre decko ,alebo podporuje niekoho v nudzi - to je vysostne jeho vec a len socani by chceli mat pri vsetkom rozdelovani vytvorenych hodnot svoje spinave paprce) je nehorazne. Normalne je v pripade vynuchania “diery na trhu” vyrobit nieco obdobne, lepsie, pripadne lacnejsie a skusit sa s tym presadit.

Mozno by tiez nezaskodilo zamysliet sa nad tym, preco su Win take masovo nasadzovane aj ked sa za ne musi tolko platit na rozdiel od Linuxov ktore su principialne lepsie, dokonca zadara, ale prakticky ich nikdo nechce pouzivat (statisticky je ich pouzitie v domacnostiach a firmach marginalne). Ze by to bolo tym, ze “Linuxy” nemaju tolko penazi na marketing a reklamu? A odkial by ich aj vzali ked su zadarmo? :slight_smile:

No a este na zaver k tym zamestanavatelom. AK mam s niekym dohodu, je jedno s kym a o com a on ju nedodrzuje, jedno akym sposobom, to samo o sebe nie je dovod aby som bol rovnaky lump aj ja. Ak mi nejaky vztah nevyhovuje, nic mi nebrani ho opustit a nadviazat vztah v ktorom sa citim lepsie. Samozrejme ze su v kaznom vztahu akesi pruzne hranice, ale obhajovat obchadzanie pracovnej doby zlym postojom zametnavatela k zamestatnancom je jednoducho amoralne. To je ako za sociku, ked sa ludia tvarili ze pracuju a stat sa zase tvaril ze ich za to plati. “Uzasna” rovnovaha. :slight_smile:

OT: sorry, obsahově je téma zajímavé, ale nehodlám se podílet na “podvodném” jednání (ať si říká kdo chce co chce, je to tak a IMHO je to okrádání zaměstnavatele) - a cíl je od tazatele jasný, čili já byť nějaké nápady mám, radit nebudu. Komukoli poradím rád zadarmo (bo mi zde spoustu lidí radí), ale podporovat lumpárny nebudu.

Asi si všichni myslíte co jsem za PARCHANTA že … ale bohužel mě neznáte jen si něco myslíte. Už to nchvilku mám funkční a k nekalím účelům nebo praktikám jsem to nepoužil! Tak smůla!

Potěšilo mě že jsem restruktivní metohou a datesheetu zjistil princip přenosu

Nakonec pro samou práci jsem se k tomuto problému a jeho dokončení dostal až teď.

Vypis bitu co se posila : binary.co.th/en/component/content/article/9-technical-info

Kodování je Manchester Encoding v mém případě
a k odeslání jednoho bitu je třeba času 512us

*příklad: “1” odesila se “0” (po dobu 256us) a pak ořeklopí na “1” (po dobu 256us) …(256us je 32 period pri frekvenci 125kHz - 32(1/125000) )

Signálem z výstupu se zkratovává rezonanční obvod (lepší je ho nezkratovat úplně ale jen trochu postačí)

Rezonanční obvod (cívka, kondenzátor) musí být naladěny na onu frekvenci 125kHz

Všechny tyto informace jsou zde pro studijní účely a pochopení principu přenosu

Ale to predsa vobec nie je smola. Prave naopak, ja osobne mam z toho radost. A prajem vela uspechov k dalsiemu laborovaniu a vzdelavaniu sa seba i ostatnych. :slight_smile:

Martin …děkuji, myslel jsem to ironicky. Jistě že z toho má člověk radost :smiley:

Něco nového v RFID technologii? Nechcete se aspoň podělit s programem a HW? Také jsem něco zkoušel, ale originální čtečka mi to nechce číst.

No prozatím nijak, zkusšební verze fungovala v pohodě. A tak si to nechávám až mi odejde má karta :slight_smile: když člověka nic netlačí nikam nespěchá.
Případně napište co a jak není jasné a kde je zádrhel :slight_smile: