Reset při sepnutí relé

Zdravím, stavím něco, kde PIC 16F84 spíná několik relé včetně jednoho s motorem… Problém je, že při sepnutí motoru vznikne s největší pravděpodobností mžikový pokles napětí až na úroveň, kdy se PIC resetuje a tak samozřejmě nefunguje jak má. PIC je samozřejmě až za Svým zdrojem 5V, stejně tak motor má své trafo 24V…
Nevíte, jak PIC ochránit před poklesy napětí při spínání, případně jinými poklesy ze sítě?

Cau, vzhledem k tomu ze je nedostatek informaci tak budu hadat:
pokud je pokles napeti tak markantni ze se picko resetuje tak je mekej zdroj,spatna filtrace,neoddelena vetev pro picko diodou s filtraci ,neosetrene spinani indukce , nezablokovane napajeni pro picko,
to vse je zaklad…

Máš antiparalelnú diódu na tej cievke?
Jej absencia bude s najväčšou pravdepodobnosťou príčina

Nestačila by dát dioda v sérii na napájení, za ní kondík a zvednout o úbytek?
Dělá se to? Nebo spíš,může to tak být?

Pokud by nepomohlo co se zde uvádí víše, zkusil bych optické oddělení výstupů/vstupů do PIC. Už jsem se setkal s častým náhodným selháním chodu microchipu.

Nie, nestacila. Ciewvka rele hádže pri rozpínaní záporné napätie. A to až také, že kľudne odpáli spínancí polovodičový prvok.

Po dlouhé době se musím přiznat jsem závadu nedokázal odstranit. Zkoušel jsem vše možné, filtraci kondenzátory u napájení, diody u relé a nejen tam… Stejně občas obvod resetuje při akci relé. Problém musí jít přes výstupy, napájet jsem zkoušel též z baterie.
Věřím, že by pomohlo ono optické oddělení výstupu… Já nakonec využil program, kde náhodný reset není problém.