Reset ATmega 16 do továrního nastavení

Zdravim
Podařilo se mi omylem parádně nastavit hodinové propojky na nedefinovanou hodnutu a atmel se semnou přestal bavit. Zkoušel jsem ho připojit na vnější krystal i na vnější hodinový signál a žádná odezva. Jde ho nějak resetovat na tovární nastavení? Programuji přes SPI.

Cez paralelne HV programovanie

Naprogramuj si “doktora” podle TOHOTO návodu.

Díky moc za odpověď. Ale nastal mi jiný problém. Cečko je pro mě tabu, jedu v asembleru. Nepřeložil by mi to nějaký dobrotivec pro ATmega 16 do hex, to už přes ponyprog nahraju.

To asi ne, protože se ten program musí pro megu16 přepsat. Mega8 má pro data 2 porty a M16 stačí 1. Pokud bys to nalil do M8, mělo by stačit to jen správně nadrátovat.

Tak moc děkuji za rady, ale oživit se mi nepodařilo ani jeden. Asi tam bude ještě něco jiného než jen blbě nastaveny propojky.

namam mega8, ale zato mam dvě mega16, co ma upravit abych tu nefunkční resetl

potřeboval bych pomoct, mam stejny problem, nastavil jsem špatně zdroj taktu (používám USBmegaKIT), mám sice mezi XTAL1 a 2 krystal 16MHz, ale nerozezná mi to onen uC

a jak jsi ty pojistky nastavil ?

no omylem jsem dal externi oscilator, teď ale nevim jaky,myslim že ext. krystal, mam tam 16MHz, ale nerozezná mi to

externí oscilátor a krystal je úplně něco jiného, přived na tu nožičku impluzy z 555 o kmitočtu alespon 100kHz
a měla by se chytit

nj, ale onen krystal je v tom kitu napevno, jde to resetovat externě?? třeba nějakym zapojenim na nepajivem poli?? no co, nějakto pořeším, dikes

zasložíš metal, neměl jsem po ruce 555, tak jsem použil druhou ATmega16 a klaplo to :slight_smile:

no aspon že jsi si poradil, je na tom hovno, prostě jí musíš přivést externí hodiny. čili fuse jsi nastavil na samé nuly :wink: dej si pozor u atmegy8 tam když zakážeš reset tak už je to větší problém.