Regulacia 24v vystupu vstupom (0-12v)

ahojte mam arduino + ramps ktore je napajane 12V zdrojom a dokaze na vystupe regulovat napetie 0-12v. Nakolko mi toto napatie nepostacuje a potreboval by som 0-24v je nejaka moznost na vystup arduina pripojit ci uz tranzistor alebo nejaky optoclen a za neho tranzistor aby bola takato regulacia mozna ? samozrejme s dalsim 24V zdrojom
dakujem

Aký výstupný prúd na 24V potrebuješ?
Akú reakčnú dobu očakávaš?

vystupny prud max do 10A, reakcna doba neje az tak dolezita

Je aj možnosť aby pin Arduina spínal relé.

praveze nie lebo mam nahodeny FW v arduine a na arduine mam RAMPS1.4. Ramps dokaze cez vystup D8 regulovat napetie od 0-12v pri max prude 11A. Problem je v tom ze mne 12v nestaci a potrebujem 24v. Preto som to chcel nejako obist a to prave tak ze na ten vystup D8 pripojit nejaky optoclen napr. ktory by dokazal nasledne regulovat 24v vetvu ineho zdroja.

Arduino NEMÁ analogové výstupy, tudíž regulace probíhá pomocí PWM signálu na výstupu. Záleží jenom na tom, z jakého vstupního napětí to napájíš. Z toho vyplývá, že když zkopírueš zapojení té 12V regulace, zkontroluješ tranzistor (je tam nějaký N-FET), aby ustál 24V na GS, tak s tím můžeš regulovat i těch 24V.

Pokud arduino nehlídá těch 12V. Když ano tak přepočítat odporový dělič, aby si “myslel”, že je tam 12.

Pokud jsem tomu správně porozuměl, tak požaduješ řiditelný zdroj 0-24V/10A.
Tohle lze sice realizovat lineární regulací, ale vzniknou příšerné ztráty (klidně přes 200W), které se musí uchladit masivním chladičem, zcela určitě aktivním (tj. s ventilátorem), tedy něco jako chlazení hodně žravého procesoru v PC.
Pro takové proudy bych použil spínaný DC-DC měnič. Mrkni třeba na DC/DC měniče | Výprodej součástek , ať vidíš, co můžeš chtít. Řízení takového měniče je na nízké napěťové (i výkonové) úrovni a Arduino to určitě zvládne. prohlédni si to a až trochu pronikneš do nabídky, tak si tady povíme, co dál.