Protokol RC5 (ASM+přerušení), nefunguje kódování Manchester

Prosim, nema nekdo v ASM ovladani v protokolu RC5 a nejlepe s vyuzitim preruseni ?
S kamaradem nad tim badame a nedari se nam s tim hnout.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "protokol RC5 a ASM"

SAKRA ! na nete je toho dost , staci trochu hledat , dhservis.cz/dalsi_1/stmivac_do_soubory/infra.htm , doveda.byl.cz/konstrukce/ir_ovl/index.htm
pokud vam neco nejde tak se zeptejte konkretne …, nikdo vam psat kod na miru nebude, takovejch temat je tu spousta , ale snaha nikde

jaka otazka takova odpoved … :wink:

Omllouvam se, mel jsem byt kokretnejsi. Ted to tedy napravuji.
Jde o to,ze mam program na kodovani manchester, ale nejde to. To znamena,ze ovladac neni RC5? 36Khz prijimac, ovladac ASI taky, RC5 je 36Khz
Nechci aby mi zde nekdo daval “za darmo” cely ASM, spise se snazime hledat globalni priciny nefunkcnosti.

no skor by nam pomohol od coho je ten ovladac…je to z TV ? najlepsie mrknut na to dig osciloskopom…

Pokud nemas moznost se podivat co s toho leze bude to trochu horsi, jde to skouknout treba pomoci PICKITU , nebo jestly mas neco jakoby ty "osciloskopy " pres zvukovou kartu v PC, skus se zamerit na START bity , zmer si pomoci casovace jak dlouho trva log 0 po prvni spadovy hrane (2/2 prvniho Start bitu) a a hned za tim log 1 (1/2 druhyho Start bitu), melo by se to pohybovat kolem 880uS ±

solarskit.wz.cz/rc5.html

Koukám, že to má do RC5 hooodně daleko.
RCxx.jpg

Tak to asi nebude RC 5 , to si vystrachnul kde ?

Zrovna tohle je ovladac od TV LCD Samsung. Ovladač od DVD je na tom podobně. Napadlo mě, jestli není někde chyba u mě. Myslím čidlo. RC5 snad dnes používá skoro každej. Ale možná se pletu.

neviem ako cidlo ale protokolov pre IR ovladace je teda dost…ked budem doma zavesim to tu… RC5 , RC6, NEC, najdlhsi 48bit je asi od PANAsonicu. Najprv si nieco nastuduj.

Krapet jsme odbocily , kdo bude chtit pokracovat mimo toto tema ale o IR protokolec muze zde, at to tu neplevime