Program pro výpočet čekacích smyček

Čau všem,
nedávno jsem dopsal program který počítá čekací smyčky. Chtěl bych poprosit jestli by se na něj mohl někdo kouknout, a napsat co by se mohlo zlepšit, nebo něco opravit.
upzpoz.zip (3.48 MB)

Mrkni tady:
bezstarosti.cz/soft/picdelay/picdelay.htm
Je to opravdu skvělý SW.
Mikop

Osobně si myslím že můj SW tendle značně překonává. Nelze zvolit název jak proměnný tak ani název čekací procedury (musí se přepisovat ručně), uživatel si musí před počítat počet potřebných cyklů a až teprve stima pracovat (v datasheetu jsou všechny hodnoty v s,ms,us…) a v neposlední řadě muj SW generuje vždy jenom tu programově nejvýhodnější variantu (co se týče počtu smyček), což bych řekl že je dobře hlavně pro začátečníky.

Funguje to dobře, až na malou bezvýznamnou chybku.
img15.imageshack.us/img15/2715/chybamu.jpg

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory

Díky za upozornění, jsem to zkoušel mimo vývojovou složku, ale nenapadlo mě že je to tam uložený takhle natvrdo ta cesta.

Vypadá to pěkně, ale minimálně by chtělo někde uvést, jakých PICů se to týká… začátečníkovi by nemuselo hned dojít, že to není pro všechny…

Ale moc přesný to není. 40ms spočítá jako 40.218400ms při 20Mhz. Pro řadu 18F je to nepoužitelné :frowning:

honza3: Tak jsem to testoval a dospěl jsem ke 100% přesnosti, použil jsem simulátor s MPlabu a stopwatch mi ukáže přesně 40ms, můžeš poslat asm jak si to napsal, nebo projekt abych se nato moh mrknout.
Řada 18F má taky instrukční cyklus 4 takty osc?

marzou: Díky za podnět, dodělám to tam.

Máš pravdu. Počítá to přesně. Já to vsunul do programu jen tak ledabile a neuvědomil jsem si, že se vykonává “něco” v přerušení.

Pokud se nepletu, taky má 4 takty, ale PCL počítá po 2.