Problematický nákup v GM Electronic, arogance prodavače

XiXao to určitě nemyslel tak, že jsme blbci. Jen chtěl podotknout, že to prodavači v GM nemají lehké a že mají důvod ke špatné náladě.

S ekvivalentním BC547 to ještě nic není. Osobně jsem zažil v ostravském GM, jak zákazník odmítl elektrolyt na 25 V, protože ve specifikaci měl uvedených 16 V. Kondenzátor měl přitom stejné rozměry i cenu.

-GMe má uvedeno skladové množství u každého výrobku. Když najedeš nad “Zjištění dostupnosti” tak se Ti to množství ukáže a hned o řádek níže je že “Stavy maloobchodních skladů jsou pouze orientační”.
-GES i když to neuvádí na svých stránkách, tak má množství pro maloobchod také orientační, ale během 5 dnů mají artikly na skladě s centrálního skladu.
-Ostatní jsou podle vlastní zkušenosti úplně to stejné.
A určitě všichni blbci nejsou, psal jsem že každej druhej, tak teď záleží na tom jak se rozpočítáme :smiley:

Bohužel i toto se stává, taky jsem to zažil. Nutně bych to ale nenazýval blbostí. Prostě každý nějak začínal a ten cit pro šachování se součástky získá člověk až zkušenostmi. Prodavač sice nemůže suplovat funkci učitele, ovšem taky mu určitě pusa neupadne když zákazníkovy vysvětlí že rozdíl je pro něj minimální. Jinak vymlouvat se na malou cenu pár součástek to je dost nesmysl. Ať je cena jaka chce prodavač musí prodávat. Kdyby krám dlouhodobě prodělával majitel by ho musel zavřít a prodavač je bez práce. Proto nevěřím, že kamený krám je jakousi dotovanou záležitostí… Místo pro kyselé obličeje tu prostě nevidím ani v tuto chvíli kdy školáček ze střední dělá úkol a neví přesně co vlastně chce. To pak můžeme litovat prodavačky u rohliků.

Fajn, tak to už na tebe může bejt naštvaná jen polovina návštěvníků fóra, teď jen záleží která.

Vtipný mi to nepřijde, ale víc to nehodlám komentovat. Zdar.

Fakt je, že pokud je prodavač vystresovaný ze spousty hodin přesčasů bez pořádného volna, aby si odpočinul, za jeho špatnou náladu může firma, která ho k tomu nutí. To se pak není čemu divit, že není prodavač pohotový.

Také se připojím se stížností na pražskou pobočku. Nevím, kdo ty prodavače vybírá a podle čeho, ale někdy je to fakt síla.
Jeden pravidelně říkal, že “nemáme” aniž by se pořádně podíval. Možná to neuměl ani v počítači najít, protože když mi to řekl u 11 položek kondenzátorů z 15, nezdálo se mi to. Vzápětí jsem na počítači za rohem zjistil, že všechny položky mají skladem. Vystál jsem si frontu znovu a jiný prodavač mi prodal všechno.
Nedávno nastoupil další výkvět. Někoho tak arogantního jsem dlouho za pultem neviděl. Vyžaduje na zákaznících, aby mu řekli “kód produktu”, protože on prý nemůže vědět, co vlastně chceme. I když mu přesně řeknete co chcete, tak z vás dělá blbce. Než jsem si vystál frontu o cca 15ti lidech, tak tento prodavač takto “setřel” nejméně 3 zákazníky. Pak jsem přišel na řadu já a řekl jsem mu, co přesně chci. Problém. On chce kód, protože neví, co vlastně chci. Znovu jsem mu vyjmenoval parametry oné LEDky a pak něco přinesl. Vzápětí jsem si za rohem u jejich PC zkontroloval kód produktu s prodanou položkou na účtence a výsledek? Prodal úplně něco jiného. Znal typ pouzdra, barvu světla, proud (tedy vše, aby mu to stačilo na zobrazení jedné jediné LEDky v jeho PC) a nebyl schopný se podívat do svého PC a najít položku. Jen dokola opakoval, že si mám zjistit kód. Znovu jsem si vystál frontu a jiný prodavač mi prodal přesně co jsem chtěl i bez kódu.
Takovéto mladé frajírky, co dělají akorát z lidí blbce a umí velký h…o (místo toho, aby sami poradili), by měli hned vyrazit.
Už do GM na Křižíkové raději nechodím. Vždyť je dost jiných obchodů, kde takové zboží koupit. Rád se podělím se známými o zkušenosti a jak slýchám, je to stejné. Spousta lidí už tam jde jen když je nouze nejvyšší. Většinou ale chodí jinam.

A co jako čekáš, že tam bude za obsluhu za ty prachy co tam berou? Je to tragedie, to jo, tak nakupuj na Mauser TME Farnell Digikey , tam po Tobě taky budou chtít kód produktu :wink: Pokud jdu do GM pro něco konkrétního, tak mi nedělá problém mít to číslo vytištěný na papíře, aspoň je větší jistota, že dostanu to co jsem chtěl.

Súhlas.

Zákazník má prísť do kamennej predajne pripravený.
Inak len zbytočne zdržuje potencionálnych klientov za ním.

Už som takých zažil, čo prudili hmlistým opisom toho čo by možno chceli a kvôli tomu som bol v rade o 45 minút dlhšie. Šlak ma išiel trafiť.

Zas na druhú stranu, bolo by skvelé, keby pre takýchto klientov mali špeciálne vycvičených a odolných predavačov, ktorí by si taktýchto klientov zobrali bokom a tam sa im mohli za špeci príplatok aj dve hodiny kľudne venovať.

Sám by som to tak občas potreboval.

Napríklad včera som volal kvôlli drobnosti do IKEI.

Cez dve minúty mi “mrcina” v telefónnom automate ponúkala kde čo, kým som sa spojil s operátorom ktorého zadok sedel niekde v háji v českých luhoch.

A keď som mu vysvetlil v čom je jednoduchý problém (z Bratislavy mi nedodali všetky diely, lebo jeden zo šesťdesiatich zabudli naložiť), mi povedal že sorry vole error, ale do obrovskej, stovkami zamestnancov naplnenej predajne v Bratislave mi číslo dať nemôže, lebo tam žiadne nie je, ma išlo drbnúť a hneď z fleku som bol vyliečený z nízkeho tlaku.

Nakoniec som to vyriešil (ako isto aj Ty) len ma to stálo kus duševného zdravia (ako isto aj Teba)

To čo zažívaš je úplne v poriadku a je to súčasť Tvojej karmy.

Skrátka tak Ti treba, sám si za to môžeš a ani nevieš prečo. Presne tak ako my mnohí ostatní :slight_smile: