Takže: Kdybyste neviděli v kantorovi nepřítele, tak byste nejdéle po stažení a otevření datasheetu zjistili, že vám skutečně nelhal, a je v něm úplně všechno co k tomu potřebujete, včetně popisu instrukcí (to jsou ty “příkazy”). Že je na vás tvrdší nemusí být hned nutně špatně, může být jeho cílem si vás třeba jen vyselektovat na ty, co to zkusí, a pak na ty, co budou rebelovat (ale neznám ho… třeba je opravdu blbej, ale to člověk většinou nepozná během první vyučovací hodiny) . Tedy alespoň bych to tak v případě, že bych to měl učit, udělal taky - čekal bych, kdo přijde s konstruktivním dotazem, který vznese nad schématem nebo vytištěnou stránkou z datasheetu.
Nicméně: Kolega Piityy řekl, jak na to (v podstatě je to opravdu jen “světelný had”, akorát místo ledek budou cívky motoru, samozřejmě přes budič - Atlan vám dokonce napsal, jaký budič. Datasheet k PIC16F84A, stejně jako ostatním broukům od Microchipu, najdete na jejich webu, stejně jako software, který je zdarma a jmenuje se MPLAB (a ani ho nepotřebujete celý, stačí z něj jen MPASM, kódit se dá i v poznámkovém bloku nebo čemkoliv jiném). IDEA vím že existuje, ale neznám ji, jelikož je to už ale muzejní software a navíc pro trochu jiný účel, tak bych ho asi už nepoužil. Jinak Google je taky kamarád, stačí se ho zeptat. O těchhle jednoduchých věcech ví snad úplně vše. Tak, teď máte všechno potřebné k dizpozici, příští dotaz by měl být už konkrétní.
asix.cz/products_museum_dwnld_idea.htm
robotika.cz/articles/steppers/cs
microchip.com/stellent/idcpl … t=SW007002
PS: I pokud to děláte poprvé a naposledy jen proto, abyste prošli nějakou zkouškou nebo testem, a jinak programujete ve vyšších jazycích, tak i přesto má smysl to zkusit sám a “neosírat to”. Divili byste se, jak cenná zkušenost pak je osahat si řízení čehokoliv “vlastníma rukama”, zejména když jsou dneska mikrokontroléry úplně všude a nikdy nevíte, kdy se vám to hodí (a tipnul bych si, že to bude brzo, a obzvlášť pokud jste v Javě, PHP, Pythonu atd. dobří).