Použití ATtiny2313 u dálkového ovládání IgorPlug-USB (AVR)

Dobry den,

zkousel jsem sestavit dalkove ovladani pc podle navodu na strance cesko.host.sk/IgorPlugUSB/IgorPlug-USB%20%28AVR%29.htm, ale v popisu je uveden microprocesor AT90S2313 a ten se mi jiz nepodarilo sehnat a nahradil jsem jej ATtiny2313.

Ale kdyz jsem jej podle navodu na te strance zkusil naprogramovat pres lpt port pomoci IgorPlugUSBprogrammer.exe, tak to skoncilo chybou.

Autor uvadi na sve strance v sekci FAQ co se ma udelat, aby bylo mozne pouzit ATtiny2313.

Ale jelikoz se v microprocesorech vubec nevyznam, tak netusim co to znamená. Nevite jestli tim autor myslí, že se musí upravit firmware (HEX) nebo staci pouzit jenom jiny programator a firmware pouzit stejny?

Diky za radu. Diky

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Dalkové ovládání”

Měl by stačit jiný programátor. Pojistky se totiž nastavují v něm.

Tak ja zkusim tenhle programator.

Doufam, ze nic neodpalim :confused:

Podarilo se mi ho naprogramovat. Ale kdyz to pripojim k usb, tak mi windows hlasi nezname zarizeni.
Nevite nekdo co s tim?

nainstalovals ovladače?

Dobrý den. Vím že toto vlákno je staré, ale mám stejný problém.
Naprogramoval jsem čip, na kontaktním poli sestavil, připojil k PC a napsalo mi to “zařízení nebylo rozpoznáno” , přitom na strankach autora mu to napsalo něco jako “USB plugin AVR”
Nějak jsem to neřešil a začal jsem instalovat ovladače, ale při instalaci vyskočila modrá smrt. (windows 7) tak jsem to skusil na windows xp a totéž.
Skusil jsem na čip nahrat program s jinou funkcí, abych zjistil funkčnost a normálně to funguje. už si nevím rady, myslím si že problém bude spíše v softwaru, možná se pro attiny2313 musí upravit hex ale v tom nemám žádné skušenosti :frowning:

windows 7 a modra smrt?

Som zvedany aku farbu bude mat oblecenu, ked si pride po mna.
Microsoft ma evidentne predplatenu modru. :slight_smile:

je to možné :smiley: , ale bylo to poprvé po 2 letech se se mi modrá obrazovka ukázala :smiley: , ale udělalo mi to i v xp (SP1) tak nevím.

XP SP3 je už dlouho, proč ho nepoužíváš?

jo jasně vím samozřejmě že je SP3 a používal jsem ho, ale před 2 lety. XP jsem nainstaloval jen proto abych zjistil jestli mi ten driver nefunguje pod win 7 nebo i pod XP

Spousta novějších programů vyloženě požaduje SP3, proto je bezpečnější, i když jen něco zkoušíš, ho tam dát.

To vše také vím, ale připadalo mi to zbytečné, když jsem zkoušel 1 ovladač, a upřímě pochybuju, že mi to vyhodilo modrou smrt protože jsem tam neměl SP3, no každopádně jsem to pod XP zkoušel jen ze zvědavosti , i kdyby to pod xp fungovalo bylo by mi to k ničemu, protože používám Win 7.
A prosím neřešte už to XP a nejaké opravné balíčky, díky :slight_smile: