Potřebuji připojit RTC k PIC16FXX, mám jen 2 vstupy

Zdravim, snažim se na k PIC16F88 připojit RTC obvod (Hodiny, Minuty, Datum) . Ale mam jen možný 2x vstupy. Jde to nějak udělat? Popřípadě můžu mít max 4x vstupy. Pokud by mi někdo i rovnou napsal ten zdrojak na to tak bych byl velmi rad. Děkuju za jakoukoli radu.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "RTC a PIC16FXX"

když budeš mít pouze dva vodiče tak budeš muset komunikaci vymyslet v programu , že budeš mít jeden vodič jako CLK a druhý vodič budeš měnit pro příjem dat jako input a nebo pro odesílání dat jako output.Ale to pro tebe bude možná náročné.
Nebo použij takový RTC , který komunikuje po sběrnici 1-wire.Po takovém RTC jsem se nikdy nepídil.
Poslední možnost pro dva vodiče je použít sběrnici IIC.
Jestli použiješ 3 vodiče tak není problém komunikovat přes SPI nebo 3-wire.
V překladači od Hi-tech jsou examply kody pro komunikaci SPI 3-wire a IIC.

Pokud použiješ RTC DS1337, který komunikuje po I2C, tak ti 2 vodiče budou stačit. Komunikace s ním je velice jednoduchá.

Že je komunikace po I2C jednoduchá jsem našel už na hodně stránkách. Ale nikde neni jak ta komunikace ma probíhat. Nikdy jsem s I2C nepracoval tak nevim. Je na to třeba nějakej speciální vstup na PICu? Popřípadě nemohl by sem někdo hodit nějakej ten vzorovej program, protože v tom překladači ho nemůžu najít.

PS: Potřeboval bych PIC něco jako 16F648A. Ale aby měl navíc možnost komunikace přes I2C a asi 30 I/O pinů. Zná někdo podobnej PIC?

Doporučuju knihy od Hrbáčka “Komunikace mikrokontroléru s okolím 1” a 2. Je to tak velice dobře popsáno.

Nemáte to v internetové podobě?

co kdybys prohledal toto fórum,myslím, že tyto knihy tady jsou…

Přesně tak, nell již ode mne dostal PM.

Pro neregistrované: Zaregistrujte se a budete mít přístup ke všem materiálům.

Problém vyřešen změnou PICa z 16F88 na 16F884.