Pomoc s testováním nového fóra

V předchozím tématu jsem se krátce zmínil, že pracují na nové podobě fóra, které nutně potřebuje aktualizaci.

Po dlouhé rozvaze jsem se rozhodl, že je nutné nejen aktualizovat, ale také vyměnit software, který fórum pohání.

V roce 2006 byl phpBB fórum software nejlepší volba, které nelituji. V roce 2020 je o mnoho více možností. Rozhodl jsem se nasadit Discourse (neplést s Discord gaming server).

Discourse má funkce real-time komunikace (podobně jako Slack, MS Teams nebo Telegram), ale přitom si zachová funkci klasického fóra. Tzn. na rozdíl od Slack nebo MS Teams Vaše dotazy/témata zůstanou viditelná, snadno dohledatelna a navíc můžete zvolit jednu z odpovědí jako konečné řešení podobně jako např. na Stack Overflow nebo Reddit.

Jedním z důvodů proč jsem zvolil Discourse je, že věřím v dlouhodobou budocnoust tohoto projektu. Další důvody jsou možnost automatické aktualizace a výborného nástroje na import dat z phpBB, které jsem dnes na zkoušku spustil a rád bych Vás požádal o testování.

Aktuální testovací server

  • V tuto chvíli je to pouze test, konečně fórum bude vypadat jinak (lépe).
  • Všechna data by měla by importovaná kromě posledních několika dní. Jedinou výjimkou jsou uživatelská hesla. To znamená, že Váš uživatelský účet existuje, ale je nutné resetovat heslo.

Co testovat

  • Importovaná data - témata, obrázky, soubory, soukromé zpravy…
  • Odkazy v textu nebo ideálně odkazy, které jste si v minulosti uložili
  • Fórum by se Vám při prvním přístupu mělo zobrazit v jazyce Vašeho prohlížeče a v uživatelském nastavení si jazyk můžete změnit

Jak testovat

TESTOVANI ZKONCILO, ZAZNAM VYMAZAN
  • A přejdětena fórum: forum.mcontrollers.com/
  • Dejte si prosim pozor, testovaci server nepodporuje HTTPS, je nutné zvolit http://forum.mcontrollers.com/
  • Pokud po změně hosts nevidíte žádnou změnu, vymažte prosím historii prohlížeče nebo otevřete nové anonymní okno.
  • Po skonceni vymažte novou řádku v hosts.

Dejte mi prosím vědět v tomto tématu nebo e-mail forum * mcontrollers.com. Předem moc děkuji.

UPDATE

  • 31.8.2020 06:58:07 - Nová verze, je nutné aktualizovat záznam v host

osobne nejsem fanda takle radikalnich zmen … ale mimo vzhledu to ma zajimavy funkce tak proc ne

chyby: ne vsechno je prelozeno do CZ,konkretne tam kde se nastavuje jazyk uplne dole
chvilku mi trvalo nez sem nasel zmenu jazyka
zatim sem nenasel “Uživatelský ovládací panel souborových příloh”

Moc děkuji za testování. Plně si uvědomuji, že je to radikální změna. Problém je v tom, že aktuální soft je 10 let starý a mnou zanedbaný. Správný postup by byla drobná aktualizace každé 2 roky, ale to jsem nedělal…

Stejný soft je např. zde a myslím, že to vypadá lépe:
discourse.ubuntu.com/
Zapracuji na tom :wink:

Mělo by se to přepnout do češtiny automaticky v závislosti na nastavení OS / webového prohlížeče. Bylo to v angličtině, když jsi se poprvé přihlásil?

Upřímně nevím co to je…
EDIT: našel jsem to - teoreticky je možné vyhledat všechny příspěvky od daného autora s přílohou

Prave jsem aktualizoval testovaci server. Stejna IP adresa / zaznam v hosts

kdyz sem se prihlasil po 1 bylo to v AJ,tet sem se prihlasil a je to o5 v AJ a nenasel jsem zmenu jazyka :open_mouth:
popisy topiku jsou v CZ ale funkce fora jsou v AJ

W7 v CZ firefox v CZ, v profilu je popis: windows unknown firefox …

jinak se mi libi ze v emailu upozorneni na novy prispevek je uveden obsah prispevku

jinak test importovanych dat jsem chtel udelat pres ten “Uživatelský ovládací panel souborových příloh” ktery tam neni a z vyhledavacem si zatim moc nerozumim…
jdu se prepnout… pak mozna jeste edituji

EDIT: tek presnejsi popis

to vyhledavani funguje nejak divne , nebo se mi to zda…

zatim pri projizdeni prispevku jsem nenarazil ze by neco nefungovalo (vlozene obrazky/odkazy) a nake mnou vlozene soubory… bohuze se mi to nedari vse vyhledat

Nejde se přihlásit na nové forum. Jen to točí kolečkem.

resetovano a nastaveno nove ?

na toto forum zmena hesla nema vliv

jo a 10znakove heslo je horsi nez 8 se znaky a cisly … :laughing:

Hesla nejsou ulozena v “plain-text” a novy soft pouziva jiny format pro password hashing (PBKDF2).

Uprimne nevim, prave jsem testnu reset hesla a nove prihlaseni a funguje v poradku. Zkus to prosim v “anonymnim okne”.

Podíval jsem se trošku blíž na část nového fóra.

Prohlížel jsem mailovou schránku, zkoušel jsem odkazy. Vypadá to, že odkazy fungují dobře, zprávy asi žádné nechybí. Reset hesla proběhl v pořádku, už mi funguje přihlášení heslem. Ale teďka k připomínkám…

  1. Fórum je anglicky a nenašel jsem, kde to přepnout na češtinu. Testoval jsem v prohlížečí Chrome CZ (Win7 CZ). Mozilla Firefox mi fórum nezobrazila vůbec (používám starou verzi Firefoxu 52.xxxx CZ - novou mám na jiném PC - odzkouším později). Asi bych se vykašlal na automatické rozpoznání jazyku podle Win nebo prohlížeče (maximálně jako výchozí nastavení při registraci nového uživatele), jinak ať si každý jazyk nastaví v profilu.

  2. Import nezvládá na 100% značky v příspěvcích - v příloze je vidět, že místo změny velikosti písma jen vypsal značku do textu, barvu změnit nezvládl vůbec. Značku pro kód programu v prvním případě poznal, ale rozhodil řádkování, ve druhém případě značku nepoznal a vložil to textu.

Odkaz na téma, ze kterého je ukázka : [C a flagy) - hned úvodní příspěvek, v přílohách v souboru Text.txt je “zdrojový text” dotčené části.

  1. U příspěvků bych uvítat datum a čas vzniku tak, jak je tomu u původního fóra. Informace typu “před hodinou”, “před 2 dny” jsou celkem nic neříkající.

  2. Nebylo by od věci, kdyby nové fórum využívalo celou šířku webové stránky a ne jenom sloupec uprostřed obrazovky o šířce cca 50% obrazu (pro zobrazení prohlížeče v maximalizovaném okně). Obzvláště dnes, kdy drtivá většina monitorů má poměr stran 16:9.

  3. Některé odkazy v příspěvcích se otevírají v novém okně, některé v původním. Chtělo by to sjednotit - mně osobně vyhovuje, když se odkaz otevírá v novém okně, ale ideálně kdyby to šlo nastavit - třeba v menu “Interface”. Totéž s nastavením jazyka.
    Text.txt (851 Bytes)
    Cestina2.png
    Cestina1.png

Musel jsem resetnout heslo aby mě to pustilo, ALE vymazalo avatar, češtinu, druhý email. A teď tu češtinu nemůžu najit.

honza3, Balu, MiloPS3, moc dekuji za testovani

Nejsi jediny, kdo reportoval problem s cestinou. Vyresim to.

Dekuji, jsem si toho vedom. Toto je jedna z mala veci, kterou nevyresim, protoze na novem foru bude omezene formatovani (tucny text a nadpisy ano, barvy ne).

To je problem. Ted jsem se na to mrknu - pokud je znacka “code” na novem radku, tak to funguje. Pridavam na list uprav po migraci :wink:.

Souhlas, pridavam na list uprav po migraci :wink:.

Dekuji, pridavam na list uprav po migraci :wink:.