PICBasic - konfigurační slovo v kódu a kalibrační konstanta

Zdravim, sice nejsem elektronik, ale mam to jako druheho konicka (po modelech letadel) a delam si obcas nejaka udelatka na bazi PICu.
Pouzivam PICBasic ( picbasic.co.uk/forum/ ) protoze Basic je mi blizsi nez treba Cecko (delal jsem programky v Basicu uz na Atari…).
Pracujete v nem nekdo? Mam par problemiku ke konzultaci…

P.S. Nechci presvedcovat na jiny jazyk… :slight_smile:

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "PICBasic - programuje v nem nekdo?"

Je práce v tomto nutnou podmínkou? Třeba by někdo věděl i tak (ale třeba taky ne(?))… Co máš za problém?

No ono je toho povicero, ale treba:
Jak/kam do zdrojaku zapsat konfiguracni slovo, abych to nemusel pokazdy nastavovat v PIC-kitu?

… dalsi ftakovinka - jak ve zdrojaku osetrit kalibracni konstantu?
Generuju PPM signal s ramcem 20ms (bez krystalu) a musim to doladovat cislickama do EEPROMky, abych se vesel do 19,9 - 20,1 ms …

K tomu prvnimu:
melabs.com/support/config_defaults.htm

K tomu druhemu: Pokud mas typ, co umi zapisovat do flash, tak asi timto zpusobem. Pokud ne, tak nevim.

jirry: Co používáš za MCU?

Pouzivam 12F629 a 675.
Delam treba jyrry.cbcnet.cz/u_elektro.htm#cl_timer

Nevite prosim nekdo kde sehnat *.INC soubory pro PIC12F683 do picbasicu?
Mi tam chybi a mne by se ten 683 tak libil…

Nevím, jakou verzi PBP používáš, ve v.2.6 tyto soubory jsou

mam 2.4 - mohl bys mi je poslat?
odstraněno

dik, treba to bude fungovat…

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Vymazal jsem emailovou adresu. Není zakázáno zveřejňovat kontaktní údaje, je zakázáno žádat o soukromou pomoc, kterou nemohou využít ostatní čtenáři fóra. Soubory je možné přiložit přímo do příspěvku.

tak ta konfigurace:
@ DEVICE PIC12F629,MCLR_OFF,INTRC_OSC_NOCLKOUT,WDT_OFF,BOD_ON, PWRT_OFF

trapne jednoduchy … lezelo mi to pod nosem dlooouho, nez jsem si toho vsimnul… :slight_smile: