PIC18F87J11-detekce posloupnosti/sekvence bitů v dat. proudu

Dobry den,

ce skole jsme dostali zadany ukol naprogramovat detekci posloupnosti,ale problem je v tom,ze jsem nikdy MPLAB ani Assembler nevidel :frowning:…Nemohl by mi nekdo prosim pomoci?

Zadani:
…realizuje program,ktery bude plnit funkci synchronniho automatu typu “Moore” a bude v proudu bitu hledat sekvenci “01101”. Jako hodinovy vstup pouzijte tlacitko 1 a jako datovy vstup pouzijte tlacitko 2.Detekci pozadovane sekvence bitu signalizujte trojim bliknutim LED.Cteni tlacitek provedte v obsluze preruseni s nizskou prioritou.Hodinivy pluz detekujte v preruseni s vysokou prioritou pomoci detekce nabezne hrany na virtualnim tlacitku S1.Informaci o stavu datoveho vstupu ziskejte ze stavu virtualniho tlacitka S2 v okamziku detekce nabezne hrany hodinoveho pulzu.Preruseni s vyssi prioritou spoustejte pomoci Timeru0 s periodou 100ms.Obsluhu preruseni s nizsi prioritou spoustejte s periodou 10ms.

Prirazeni signalu:

tlacitko CLK Port B RB0
tlacitko DATA Port A RA5
LED zobrazeni stavu virtualniho tlacitka S1 Port D RD7
LED zobrazeni stavu virtualniho tlacitka S2 Port D RD6
LED zobrazeni detekce sekvence Port D RD5
LED zobrazeni detekce sekvence Port D RD4
LED zobrazeni detekce sekvence Port D RD3
LED zobrazeni vnitrniho stavu automatu Port D RD2
LED zobrazeni vnitrniho stavu automatu Port D RD1
LED zobrazeni vnitrniho stavu automatu Port D RD0

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "PIC18F87J11 - detekce posloupnosti"

Zase takový problém to nebude, vše potřebné najdeš .zde
Myslím si, že školní úkol se zadává proto, aby si se něco naučil a ne proto aby to za tebe někdo vyřešil.

To mas asi pravdu,ve vetsine pripadu by to byla pravda,jenze pokud clovek delas od zacatku sekvenci obvody v Xilinxu a v patek mu zadaji toto s tim,ze to ma do pondelka odevzdat bez toho aniz by mu k tomu MPLABU neco vysvetlili,tak to je potom neco spatne…

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Zadání jsi sem mohl dát už v pátek a ne v neděli ráno, nevím komu se bude chtít v neděli se s tím psát.
Nechápu jak můžete dostat úkol z něčeho, co se neučíte…

Jinak na MPLABu nemusíš nic studovat, stačí nainstalovat, napsat potřebný program a přeložit.

holt to je pristup FELu…s tim clovek nic neudela…

snazil sem neco napsat ale kdyz o tom nevi nic,tak je to slozity…
MPLAB neni mozna sam o sobe slozitej,ale PIC je a kdyz clovek nevi,co hledat v tom namualu,tak to je pak tezky

Ahoj, bohužel času není dost abych ti pomohl více, než že ti dám odkaz na knihu, se kterou jsem se PIC a MPLAB naučil před lety já.

https://forum.mcontrollers.com/t/kniha-ucebnice-programovani-pic-disketa/364/1