PIC16F88 zpracování naměřených nelineárních hodnot

Ahoj, v programování jsem teprve začátečník a snažím se dát dohromady digitální teploměr s NTC čidlem.

Program pro PIC už mám skoro celý napsaný, ale mám trochu problém s interpretací naměřených hodnot z termistoru, protože jeho průběh je nelinearní a já bych ho potřeboval zlinearizovat.

Zatím mě napadlo jen takový jednoduchý řešení s použitím tabulky, kde by ke každýmu nelineárnímu číslu byl přiřazený jeho lineární ekvivalent. Bylo by to sice relativně rychlý, ale zas by ta tabulka byla celkem obrovská.

Není na to už vymyšlený nějaký jiný řešení, který bych mohl aplikovat?

Díky za pomoc.

Ahoj.
Sice s těmihle procesory nepracuji, takže nevím, jakou mají paměť, ale pokud se ti to tam vejde je tabulka jedno z řešení.
Dále je možné tuto tabulku vložit do Excelu nebo podobného programu a udělat proložení křivkou. Většinou stačí druhého řádu. V tomto případě bude kladen vyšší nárok na čas procesoru, ale pokud to uděláš šikovně tak, že nebudeš počítat s reálnými čísly ale pouze s celými, tak se to taky zrychlí.

Další možnost je kompromis mezi velkou tabulkou a dlouhym výpočtem.
Do tabulky vložíš jen několik málo bodů a hodnoty mezi nimi dopočítáš ze dvou nejbližších.

Nakonec sem se rozhodl, že linearizaci provedu kompletně pomocí tabulky. Bude to tak pro mně snažší. Program sem upravil tak, aby filtroval hodnoty, který nepotřebuju sledovat, takže tabulka bude nakonec dlouhá “jen” asi 170 řádků. Tabulku mám řešenou viz ukázka dole, bez toho abych jí přiřadil pevné místo v paměti (např. org 200h). Když to testuji, tak všechno funguje jak má, ale nejsem si jistý jestli je to takto naprosto správně. V některých příkladech řešení tabulek sem viděl, že prvně nastavují hodnotu v PCLATH, tak aby odpovídala umístení začátku tabulky a až pak následuje CALL (TAB_CON). Je toto nutné dodržovat, i když je tabulka na stejné stránce paměti jako program?

DISP_B MOVF METMP,W ; konverze hodnoty v METMP na °C dle tabulky
CALL TAB_CON

TAB_CON ADDWF PCL,F ; navratova hodnota je rovna namerenym °C
RETLW D’150’ ; pozice 0
.
.
.
RETLW D’20’ ; pozice 170

pokial tabulka neprekroči adresu stranky tj 256 tak ano, ale ak napriklad nniekde pridas nejaky kod dojde pri preklade k posunu adries a može sa stať ze sa ti tabulka posunie a bude blbnut cely program…pretecenie stac a podobne. Pekne si to osetri taj tam org a adresu a zato program odpocitaj pocet riadkov instrukcii a daj org o to cisle vyssie a dopis program