PIC16F877A - generování sinusového signálu o amplitudě 5V

Dobrý den. Byl by někdo ochotný dát dokupy projekt s tímto zadáním? Musí být naprogramován v C pro PIC16F877A (PIC1618).

Po stisku tlačítka „0“ až „9“ bude generován sinusový signál 5 V šš, s frekvencí f=100+100.x Hz, kde x je stisknuté tlačítko. Při držení tlačítka je signál neustále generován s konstantní amplitudou 5 V šš. Při puštění tlačítka bude amplituda signálu lineárně klesat k nule. Doba poklesu
je přesně 2 sekundy. Program musí využívat časovač a přerušení.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "PIC16F877A-Pomoc"

Dobry den, maximalne budem ochotny ti s tim pomoct , jedinou snahu vydim "opet "jen v napsani topicu , ukoly sou vetsinou proto aby ses neco naucil ci procvicil , tak nevidim duvod proc by to za tebe mel nekdo psat :wink:

OT. Zase nějaký domácí úkol, který se někomu nechce dělat, že?

Ano jde o domácí úkol, ale jsem z toho úplně mimo. V jazyce C jsme zatím dělali pouze jednu vyučovací hodinu. Stále nám to odpadalu. Studoval jsem si sám, ale i tak tomu opravdu nerozumím. Myslel jsem, že to nějak zmáknu, ale do zítřka to nestíhám. Pokud by se někdo ochotný našel, získá i odměnu. Děkuji

Ono u mcu není C jako C, musíš napsat pro jaký kompilátor to má být napsáno, skoro každý používá jinou syntax.

Používám kompilátor: HI-TECH C Compiler for PIC10-12-16 MCUs V9.80

Kdyby jste mi s tím pomohl někdo, byl bych naprosto vděčný. Nejsem líný typ, ale nevím si prostě rady. Sedím nad tím. Jsem úplný začátečník.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Tak bohužel s tím ti nepomohu, používám SourceBoost IDE.

tak to vela stasita stym prekladacom… venoval som mu 12hodin…
Ako si uz pokrocil …je tam niekde prirucka rychleho zaciatku… Prerusenie som v tom este neskusal tak ze neviem co by to robilo…

Ono jde v podstatě o HI-TECH Universal ToolSuite (Hi-TECH ANSI C Compiler). Jako pokud to naprogramujete na jiny typ kompileru, tak se to snad dá doinstalovat na PC. To by nebyl až takový problém.

Atlane, to bylo na mě ?

Jinak používám vývojové prostředí MPLAB IDE v 8.60