Ovládací software pro programátor PAtmel verze 1

Dobry den, mam doma programator z uz nefunkcnych stranok www.volny.cz/d72/
Bol osadeny tym svabom co sa dnes uz neda zohnat, tusim IDEX8243, potom tam bola 74241, 12V napajanie, pripojenie na LPT port. Mal som k nemu jednoduchy software PATMEL ktory som nechtiac vymazal. Nemate ho niekto? Existoval pre tento programator aj software pod windows? Dakujem za pomoc.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "PATMEL na LPT"

Ovládací software pro programátor PAtmel (PATMEL1) byl určen pro MSDOS. Jeho autor ale vytvořil i nástavbu označenou jako WinPatmel (WINPATMEL1). Nešlo o nic jiného, než o klienta, který spouštěl DOSovský program s potřebnými parametry.

Přikládám aplikaci PAtmel společně s WinPatmel. Dej, prosím, vědět, zda fungují.
PAtmel_WinPatmel_software.zip (212 KB)

Dobry den, dakujem za program. Dam ho spoluziakovi na otestovanie lebo potrebuje naprogramovat robota. Ak je ten win program len nadstavba, ta asi nepojde pod winXP, ze? Jedina moznost je nabootovat do DOSu alebo pouzit win98 a nizssi.

Osobně tipuji, že bude fungovat na Windows XP, Windows Vista i Windows 7 a to za předpokladu, že se jedná o 32 bitové edice. Na 64 bitových Windows program určitě nebude fungovat.

Pokud na ale XPčkách nepojede, tak nezoufej a nejprve vyzkoušej PortTalk. Samozřejmě můžeš také virtualizovat a není tak nutné hledat PC se starým OS (starý OS nainstaluješ ve vlastním počítači v rámci hlavního OS).

Zdravim tak spoluziak otestoval ten soft pre win. Bohouzial pod winXP nefunguje :frowning: Ale poriesit to ide ako pisete cez virtualizaciu, kedysi som na to pouzival Microsoft Virtual PC problem bol akurat ze som v nom nerozchodil homemade redukciu USB-LPT.

Možná bys mohl zkusit použít nejnovější verzi Microsoft Virtual PC. Virtual PC 6.0 a 6.1 již například podporuje USB a celkově je v mnohém vylepšený, hlavně co se týče podpory připojení různých zařízení k portům.

PAtmel by ti měl na Windows 2000 a Windows XP fungovat i bez virtualizace. Jak už jsem psal, použij tzv. PortTalk, který ve Windows NT/2000 a Windows XP upraví striktní kontrolu nad I/O porty.

Přikládám dva soubory. Soubor “PORTTALK.SYS” vlož ve Windows XP do “C:/Windows/system32/drivers” a “PORTTALK.REG” vlož do registrů (dvakrát na něj klikni a potvrď přidání). Pak stačí restart počítače a PAtmel by měl fungovat.

Dej, prosím, vědět, jestli to funguje.
porttalk.zip (2 KB)

Dakujem, dam mu to testnut a pisnem vysledok :slight_smile: