Ošetření nezapojených pinů

Dobrý den, prosím o radu:
U PIC16F628A využívám pouze RB0 jako vstup pro ext. interrupt, RB3 jako digital output a RA7 jako externí clock. MCLR mám přes rezistor 10k na +5V.
Mohu nechat všechny ostatní piny nezapojené, když budou naprogramovány jako OUT nebo je musím klasicky ošetřit např. zapojením přes rezistor na +5V nebo GND?
Díky.
Vlasťa

Nemoze s tym byt problem. Dokonca nevidim problem ani ked by boli nastavene aj ako vstupy.

Nezapojené piny je dobré nastavit jako výstupy do log. 0 a odpory, alespoň já , pro nezapojené piny nepoužívám.

OK, díky. Takže problém bude jinde :slight_smile:.
Vl.

mozno by pomohlo keby si problem napisal. MOzno by sa dalo lahko pomoct, len ziadny problem nevidim… :wink:

Díky za snahu pomoci, ale už jsem to vyřešil. Pokud Tě to zajímá, jednalo se o systém pro řízení světel (maketa osvětlení pódia v měřítku cca 1:10) pomocí MIDI komunikace. Mám tam prozatím 8ks 20W halogenových žárovek, řízených PWM. Každá je řízena samostatným MIDI kanálem, řídící signál je Controller 1 (Modulation). Řídící elektronika sestává z 8ks PIC16F628A, vždy 1 ks na 1 MIDI kanál.

Každý z mikořadičů má úplně stejný řídící program, lišící se pouze číslem MIDI kanálu. Reagují na přerušení na RB0.

Celý systém je řízen z MIDI stop programu Nuendo 3.0

Problém byl v tom, že jsem si myslel, že když využívám přerušení, že může být každý mikrořadič řízen svým vlastním interním oscilátorem. Ono ta nějak šlo, ale často to “švindlovalo” - světla zůstávaly svítit nebo se vůbec nerozsvítily …

Jakmile jsem použil externí řízení pro všechny mikrořadiče (krystal.oscilátor z invertorů), vše jede jak hodinky.

Možná to bylo způsobeno nepřesností interního oscilátoru, těžko říci - už to neřeším :slight_smile:.

Vlasťa

Toto se mi také občas stávalo , když jsem PIC12F675 uspal , tak se mi někdy neprobudil a nebo někdy neusnul…
A také chyba byla v přerušení. :slight_smile: