Opraví Atmega8 pojistky u Atmega88 (paralelní programování)?

Ahoj
Je možné, aby (doktorská) Atmega8 při použití VPP opravila
špatně nastavené FUSE u Atmega88?
Moc díky za rady.
cs.wikibooks.org/wiki/Soubor:Atm … repair.svg

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Vysokonapěťové paralelní programování”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory

Záleší, jesli bude brát v úvahu signaturu procesoru a na jiný mcu než megu8 se nevykašle. Pokud by se do megy88 pustila i přes jinou signaturu, škody by napáchat neměla a pravděpodobně by m88 naskočila na interním RC 8MHz.

Pokud jsi jen blbě nastavil zroj hodin (asi externí oscilátor), stačí meze88 na XTAL1 nějaký zdroj hodin připojit a ISP by ti mělo zase fungovat. Tím zdrojem může být klidně pin jiného mcu, který v mainu nedělá nic jiného, než dokola neguje onen pin.
Jesli máš druhou funkční m88, stačí jí aktivovat pojistku CKOUT. Na příslušném pinu se pak objeví hodiny použitelné pro tu nesprávně nastavenou.

Já blbě nastavil interní hodiny. Tak by taky exrení oscilátor pomohl?
Jinak moc díky!!!

Jak jsi blbě nastavil interní hodiny? Kdybys blbě nastavil interní RC (jinak než bys chtěl), ale byl opravdu aktivní, tak by programování fungovalo.

Co přesně se ti stalo? Co jsi chtěl nastavit a co nyní procesor dělá/nedělá?

Ahoj
tak jsem zkusil tam poslat 1Mhz na ten XTAL1 a bohužel nic.
Přes ISP se tam nedostanu
Jinak k tomu co se mi povedlo blbě nastavit netušim ale
s pojistkama jsem tutově nic nedělal. Jedině jsem musel
zatrhnout něco jiného než pro 8Mhz pokud jsem tam nastavil
př. pro 128Khz tak by to též mnělo pomoci s tim XTAL1?

Pokud nefunguje externí zdroj hodin, tak zkus toho doktora jesli se to náhodou nepovede. Pokud bys nastavil 128kHz a programátor(nenapsal jsi jaký) neuměl programovat dostatečně pomalu, tak by to taky nešlo.

mam tenhle programátor:
electrid.ic.cz/
tak jestli by šel nějak nastavit?

Tak programátor nastavit nejde určitě (není co) :slight_smile:.
Procesor nepozná Atmel AVR ISP(měl by snad bejt ve složce avrstudia, teď nemůžu ověřit) ani PonyProg?

Ahoj
Já to dělam všechno v PonyProgu. Mam takovej starej NB s C333 ale pro mně zlatej. Ostatní si dělam na NB ASUSU ale ten nemá LPT. Zkusim tam nahrát AVR Studio a tam to testnu jestli to bude detekovat. Určitě dam vědět.
Moc díky.