Obrazový návod: Výroba DPS fotocestou

U EZK jsem koupil taky kdysi desku s fotocitlivou vrstvou a zjistil jsem, že to není kuprexit ale kuprexkart!! 10 x 15 a 60,- Kč. A jestli si dobře pamatuju, tak ani kuprexit nemají, jen kuprexkart. Ale je to asi 1/2 roku, třeba je situace jiná.

To co pouzivam je videt na fotkach. Myslel jsem ze kuprexkart - tvrzeny papir poznam, ale ted jsi nejsem vubec jisty co to vlastne je. Kazdopadne vstva svetlocitliveho laku je na dobre urovni a po par vyrobenych deskach mi to prichazi stale jako dobre reseni.

Dokonce jsem ho našel, koupil jsem ho, že jiný neměli a nutně jsem potřeboval něco vyrobit, koupil jsem 2 a jeden jsem zničil při pájení. U Kuprexkart se odlupuje měď při zahřátí a nejde stříhat. Ale foto vrstvu mají nanesenou fakt pěkně, ale tu já jsem tenkrát umyl, šlo mi jen o kuprexit. Ale i tak, za takovej kousek 60,- ! :blush:
23032008035.jpg

Jo to bude to samy, takze je to kuprexkart. Diky za info. S odlupovanim medi nemam problemy - pajim pajecim perem. A ted myslim ze stoji 44,- za 150x100mm takze zlevnili.

Tak je fakt, že jsem tenkrát používal trafopájku. Dnes mám horkovzdušnou stanici, doba pokročila a já s ní, aspoň tedy v něčem. :smiley:
Ale někdy se k trafopájce i vracím. Pájecí pero nemám a nikdy jsem neměl.
Aspoň že zlevnili, ale teď jsem koukal na jejich stránky, a kuprexit nemají dodnes. Přesněji UMATEX 222, tloušťka mědi 35um 100x150 a stojí 29,-

Taky by se mi libila horkovzdusna kdyby byly penize. Pajeci pero, mno mam to jako levnou nahradu regulovatelne mikropajky, tohle je sice neregulovatelne ale uz s tim pajim 2 roky a stale je ve vynikajicim stavu a paji se mi s ni dobre - taky aby ne kdyz je to jako mikropajka a pouzivam to uz par let.

// tak asi po dvou letech odesla, prestala hrat a na vymenu kabelu jsem se vykaslal, stejne jsem touzil po nove :smiley:

Není to tak růžové jak to vypadá, praxe s ní mě sice naučila, ale občas rád chytnu po staré trafopájce.

Jo ja taky, naposled kdyz jsem musel v mrazu pri otevrenem okne narychlo spravovat pripevnene vanocni svicky kterym se utrhly privodni kabely. Nechtelo se mi cekat na nahrati pajky tak jsem to vzal trafopajkou kterou mam uz par let a prede mnou uz byla doma taky nekolik let. Zvlastni bylo ze pak svicky blikaly podle “noveho programu”. Drive to nedelaly a to je mame uz dlouho. Po par dnech to rozchodily a vratily se k normalu

co takhle místo tisku a papír, jeho zprůhledňování, kapání oleje a svíraní mezi skla to prostě vytisknou na samolepící průhlednou foliji ?

Taky moznost, ale nemam s tim dobre zkusenosti, mnohe folie i presto ze byly urceny do laserove tiskarny vyjely zkroucene nebo na nich toner nedrzel…