Nefunguje MPLAB s překladačem HI-TECH PICC 9.81 Compiler

Ahoj vývojáři, doma se mi válí zbytečně moc PiCů řady 12 a 16, ale za boha nemužu přijít na to, proč mi nefunguje MPLAB společně s překladačem od HTsoft PICC compiler 9.81, který nabízí tato firma na svých stránkách volně ke stažení.
Dříve jsem kompilátor od této firmy normálně používal cca před 3 lety, ale teď mi to nechce překládat ani řadu PIC12 ani řadu PIC16.
Nemáte někdo s tímto překladačem zkušenosti ? popř jaký byste mi doporučili - pokud možno volně stáhnutelný a bez problematiské instalace. díky moc ahoj

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "překladač"

Ja s nim mam skusenosti.
Nainstaloval som ho pri instalacii MPLAB-u, bez akychkolvek problemov, potom normalne fungoval :slight_smile:
Napis, aky MPLAB mas.

Prave sem nainstaloval MPALB v8.70 + HI-TECH 9.81 (HT jen kvuly tomuto tematu ), a HT funguje, otevrel sem starej projekt a v pohode prelozil, skusil bych preinstalaci , cca 3 roky nespusten , mohlo se neco smazat/presunout…
ke stazeni MPALB v8.70 + HI-TECH 9.81 zde(uplne dole) microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en019469&part=SW007002

ahoj,
zasílám program, který jsem dříve normálně přeložil a šlapalo to bez problému. Možná se trochu změnila koncepce psaní a překládání kompileru.
Problém hlásí s registrem OPTION. viz obrázek
díky za pomoc
led_kamera.rar (17.3 KB)

Cau, 12f675 nema “OPTION” , koukni se do AS12F675.h jak se spravne nazyva tento regist na adrese 81h :wink:
az si to opravis budes mit dalsi problem, s pojistkama , bohuzel netusim kde je tam najit …s tim uz ti asi nepomuzu

jj , taky už jsem zkusil OPTION smazat a objevily se ty pojistky. Jak řikám, dřív to šlo, teď to nejde…

ani pomenili neajke veci… radsej pozri tu:
Microchip\HI TECH 9.81\include\pic12f675.h

je to neprehladnejšie ale su tam poistky…

Zdravím
Tak jsem ten projekt stáhl rozbalil a otevřel MPLAB IDE V.8.63 HI-TECH C® FOR PIC10/12/16 a bez problémů a bez chyb.Když už tady píši tak co ten program LED_kamera umí? díky

ten programek jen blika ledkou.
a jakou používáš verzi toho překladače HI-TECH C® FOR PIC10/12/16?

už to funguje, je nutné přepsat názvy podle h souboru - chyba OPTION registr - musí se přepsat na OPTION_REG.
a pojistky je nutno napsat rovněž podle h souboru.

díky za pomoc braši :slight_smile: