Nano LANReach s pic

potřeboval bych poradit jaký pic s tímto modulem použít, chtěl bych aby bylo k dispozici cca 6x vstup, 6x výstup, 6x čidlo dallas DS18b20 a 2x analogový vstup měla by z toho vniknou monitorovací/řídíčí jednotka pro vytápění… vzhledem k tomu že mám jen minimální zkušenosti s programováním a to ještě v assembleru zkusil bych jako PIC 16F873 (programoval v assmbleru) a nebo 18F452 (začít s jazykem C) a ještě pokud by se našel někdo kdo by byl ochoten mi nějak celkově pomoct (hlavně v programování)

Tak jsem se rozhodl pro 18F452 sice ma zbytečně moc nohou, ale třeba jim domyslím funkci v průběhu tvoření… teď bych chtěl poprosit o radu jaké programovací programy použít… s C budu začínat tak možná s ohledem na to… a jaký překladač… možná by stálo za zmíňku že vlastním origo PICKit2 a PICKit 3

Cau, PIC18F452 je 5V tak pozor na to, MPLAB se da pouzit jak pro ASM tak pro C…, netusim jak je narocna komunikace s tim modulem jestly se da zvladnout v ASM pouziva se uart, tady je nejaky priklad pandatron.cz/?706&konstrukce_web … onnect_one ale v C takze se to da prepsat … pro zacatek …, omrkni to

díky za typ mrknu na to… ještě k tomu picku co když ho budu napájet 3,3V nebude mít high 3,3V?? nebo máš typ na lepší (vhodnější)?

kdyz ho budes napajet 3.3V tak je to v pohode , taky toho obcas vyuzivam

ale premyslel jsem pokud ho budu napajet 3,3v pojede mi LCDčko když je pro 5V napajení můžu použít 5V, ale data budou 3,3V takže jestli to pojede…

Pokud budeš mít PIC na 3,3V, tak ti standartní LCD moc dobře nepojede.
Řadič LCD jede v pohodě, ale na displeji není kontrast, na nastavení kontarastu bys musel přivést záporné napětí. Případně pokud nebudeš zpětně něco z LCD číst, tak ho můžeš napájet 5V.

a nebude lepší aby pic jel na 5V a komunikaci oddělit třeba dvojicí optotranzistorů? třeba PC817 popř. 1x PC827…

samozřejmě myslím komunikaci pic/nano socket

staci zenerka a odpor… alebo tranzistory urcite na fore najdes prevodnik 3,3V/5V

pokud sis chceš hrát a nechceš moc bastlit a programovat, doporučím třeba RaspberryPI. Za cca 8 stovek máš hafo vystupů a výstupů a díky operačnímu systému už nemusíš řešit skoro nic:)

Raspberry je určitě zajímavé řešení ale nejsem si jist jestli by bylo schopné obsloužit to co bych chtěl a navíc zkušenosti s linuxem taky nemám a tvorba aplikace pro něj to by bylo asi o něco složitější…

jako převodník bych mohl použít toto??
převodník.jpg

Ahoj, já k převodu úrovní z 3.3V na 5V používám 74HCT14 zapojenej s dvojitou negací. Toto řešení je spolehlivé a v praxi dlouhodobě odzkoušené.

hodíš mi sem nějaký schémátko s tím HTčkem?? Díky

Nazdar Lucky, teď sem se jen tak díval do manuálu od vývojového kitu EvB 4.3 v4 . Na 15. stránce je schéma jak je připojena MMC/SD karta která je taky na 3,3V. Je to docela jednoduše přes odporovej dělič a jelikož to je ofic prodávaný vývojovej kit, tak by to mělo fungovat. gme.cz/dokumentace/752/752-445/czn.752-445.1.pdf

Ahoj, schéma není potřeba. Ten obvod je šestinásobná negace. Takže z jednoho výstupu to připojíš na další vstup abys získal negovanou negaci a napájíš to pěti voltama. Asi by to šlo vyřešit elegantněji, ale těhle švábů mám téměř neomezené množství takže to řeším takto.

Ahoj, teoretická otazka už s tím PW-LAN modulem někdo komunikuje? Sem na tom strávil tejden než to začlo něco dělat. Tak jak jste na tom.

Já jsem něco dělal s WiReach™ SMT a došel jsem k názoru, že mnohem lepší a levnější je MRF24WB0MA ve spojení s nějakým PIC32.

to hazardrok:
takže pokud do toho obvodu pustím 3,3V vyleze 5V (respektive 0V)
a na opak by to šlo přes dělič (popř. odpor a zenerka) a co říkáš na to zapojení s těma fetama?

to ANO:
co si s tím tvořil? můžeš hodit něco pro inspiraci? v čem byl problém?
koukal jsem do příkladu na pandatronu a nevipadá to složitě, ale ještě jsem se do toho nepustil…