Najlepsia verzia MPlab ?

MA niekto oskusane ktora verzia MPlabu je najlepsie respektive najmenej chyb obsahuje a korektne funguje.

Momentalne pouuzivam 8.00

Používám 8.15a a ta aspoň jede v pohodě. Nad v8.15a jsem nebyl spokojenej.

NO yatil vzskusam tu najnovsiu co sa ti na nej nepacilo ?

Lebo 8.00 ked v simulatore pretiekol yasobnik uy nefungovala korektne musel som restartovat program. Pri pisani v c18 a preklade obcas cude narabalo s def registrami.

Třeba toto, viz 5 příspěvek viewtopic.php?t=322&postdays=0&postorder=asc&start=105
A nějaká mi neukazovala nazvy registrů. Ale já píšu v ASM.

Používám v 8.40
Zatím jsem nenašel jedinej problém.

S tím ukazováním názvů registrů je to takový všelijaký, když načtu do mplabu nějaký použitý projekt tak se zeptá “absolute” nebo “relocate” . Teďka nevím který se má zvolit, ale při jedné možnosti to pak při simulaci neukazuje vlastní názvy registrů.

Něž jsem na to přišel, tak jsem se aji u v 8.40 celkem vztekal.

Jak už jsem jednou psal, používat verze X.00 je masochizmus. Stále mám v paměti, jak se chovali první verze MPLABu 5, 6 a 7. Určitě neuděláš chybu, pokud si stáhneš aktuální 8.46. A až vyjde MPLAB 9, doporučuji ti, počkej si několik měsíců a nepoužívej hned první MPLAB 9.00.

Zajímalo by mne, jakým způsobem Microchip testuje celé nové verze MPLABu. Správně by mělo verzování projít např. přes neveřejnou alfa verzi, pokračovat k veřejné beta verzi, pak případně vydat RS (release candidate) a pak teprve X.00. Řekl bych, že o tom nikdy neslyšeli, protože X.00 verze bych ani nenazval alfa verzemi, ale spíše DEV, HEAD, CVS nebo jinými označeními vývojových verzí.

Tak jsem na “popud” admina stahl 8.46. No a můžu říct, že si ho můžou strčit kluci od microchipu někam.

Známej problém z názvy registrů, pouze při založení nového projektu, což mi přijde zbytečný, a pouze, pokud dám “absolute”, tak to ukáže názvy. Pokud dám “relocate”, tak jsou názvy registru někde, kde je nevidím :frowning:

A nejde pustit současně debugger MPLAB SIM a programmer PICKIT2. Zlatá v 8.15a.

Ten popud byl pro Atlana s 8.00 :slight_smile:.

Honza3 pravděpodobně vyřešil tuto diskuzi, 8.46 blbne, 8.15a je Honzou3 prověřená, takže je to jasné. Nejlepší je 8.15a.

Nejde ani tak o to, že bych si musel každej projekt vytvořit znovu jako “absolute”, ale jde mi o to, že v dalších verzích nejde pustit současně debugger MPLAB SIM a programmer PICKIT2 a pořád dokola to přepínat mi připadá dosti nepohodlné. A ať mi nikdo netvrdí, že debuguje pořád přes např. PICKIT2, nebo ICD2. To je taky blbost. Někdy ten program chci pustit tak jak je a ne přes debugg. Možná že něco dělám špatně a jestli jo, tak jsem dodnes nepřišel na to co. :blush:

Volby Absolute nebo Relocate jde změnit v menu. Jen si teď nepamatuju, kde. Před nějakým tím týdnem jsem to dělal.

To ale stejně neřeší hlavní problém s debugg a programmer.

Ja ma zapnuty MAtlab sim a ICD2 ako programator sucane

MAtlab neznám.

Myslel jsem toto. Obě možnosti zároveň. Nad v8.15a už to nejde.
MPLAB.jpg

Ano ved aj ja :smiley: s ICD2 idu obe veci naraz…

Ani ICD2 a ani PICKIT2 MĚ nejdou s MPLAB SIM. Asi jsem na jiné planetě jak ty :slight_smile:
Bez názvu.jpg

…no po nejakom casse sa to asi samo rozhodlo ze to ani mne nepojde…takze skusam 8.15a