Náhrada ATtiny85V

Zdravím. Mohli byste mi prosím poradit nějakou náhradu Tiny85? Ta se totiž u nás (zdá se) nedá sehnat. Nevadí mi ani když to bude integráč v jiném pouzdru, teda nemusí být pinově kompatibilní. Jde mi o to, aby to bylo programově kompatibilní. Program má bohužel téměř 8kB, takže tiny85 je to opravdu naschvál, a tiny45 nevyhovuje.
Díky za pomoc,
Honza

V TME a Farnellu ho mají.
Podle hledejsoucastky.cz jich v čechách opravdu moc není :slight_smile:
Pokud je ten program trochu rozumě napsanej, neměl by bejt zas takovej problém ho přeportovat. Záleží jaký periferie používá. Bez úpravy programu se ale asi neobejdeš.

Ta stránka na hledání součástek je pěkná. O tom jsem nevěděl. Díky.
No, nechce se mi je objednávat, za takovou zlodějskou cenu.
Každopádně, sehnal jsem si zdroják v Cčku, a koukal jsem dovnitř, co to používá. Využitej je jen Timer 0 a watchdog, takže s trochou štěstí by s to dalo rozběhat v m8?
I když, asi to objednám. Čas co byhc strávil úpravama programu ta cena celkem vyvažuje, navíc jich budu kupovat víc kusů najedou, takže, bude množstevní sleva (snad)
Díky, Honza

Mega8 má Timer0 dosti očesaný, je prakticky k ničemu a není srovnatelný s Timerem0 v ATtiny85. Série ATtiny25/45/85 nemá náhradu, nebo alespoň o ni nevím.
Pokud by šlo o jiný MCU, který bude tomuto nejblíže, alespoň co se týče Timer0, pak by to byl ATmega88. Ten má plnohodnotný Timer0 s 2 PWM. Drobné nuance jsem nestudoval.
Pokud by se využíval Timer1 v ATtiny85, nelze ho nahradit jiným. Je svým způsobem jedinečný. Snad ješte ATtiny261/461/861. Ale všechny zmiňované AVR budou asi tak dobře k sehnání, jako ATtiny85.
Pokud hodláš jich použít více, zkus např. na msc-ge.com/ i když vzorky by ti poskytli také. Záleží na tom, zda mají rozdělané balení. Zastoupení mají také v Praze.

Díky za odpovědi.
Díval jsem se do toho zdrojáku, používá to snad opravdu je nten TCR0, a hlídacího psa. Ale každopádně, tínu 85 mají v TME, tak jí tam koupím. Bude to jistější, než šachovat s programem.
technik: porovnával jsem datasheety, a všml jsem si, že m8 má nějaký trochu chudší tcr0 :wink:

Jsem trouba

no a co mi s tím ?

Chtěl sem napsat že ho maj v TME a nedočet sem ten příspěvek.Zase jsem jednal rychleš než sem stačil myslet.