MPlab a PICKIT2

Ahoj,
programuju 30f4011 programátorem PICKIT2 přímo z MPlabu a všechno bylo ok dokud jsem nezkusil debuggovat PICKITem. Vždy jsem to dělal v MPLAB SIM a nebyl problém až na to že v něm nefungujou některý periferie. Tak jsem zkusil PICKIT2 jako debugger a do teď toho lituju. Celej MPLAB se seknul na jednom returnu a procesor od tý doby nešel přečíst. Tak jsem ho vyměnil PICKIT ho načte, ale neumí ho naprogramovat. Když ho programuju v aplikaci PICKIT2 v2.61 tak je vše v pořádku. Ale programátor v MPLABu ho jen vymaže a při verifikaci nahlásí chybu. Přečíst naprogramovanej procesor v MPLABu jde. Nevíte někdo v čem může být problém? A je normální že při debuggování procesor zamrzne? Nejde ani přečíst ID procesoru.

nevim jestli je to u všech procesorů, ale co si matně vybavuju tak když chceš v MPLABu používat debug, tak uplně první instrukce musí bejt NOP.
ORG 0
NOP
a pak už to tam mlátíš dál…

samozřejmě mít poslední FW v pickitu a nahranej poslední aktualizovanej support list nebo jak se tomu řiká.

Mě teď víc trápí to že nemůžu procesor naprogramovat v mplabu. Nebyl jsem si úplně jistej jestli to není vadným procesorem, nebo pickitem, Trochu problém byl že to bylo slátaný i s pickitem na bastldesce a procesor je smd. Teď jsem si dodělal patici na procesor a vyzkoušel jsem několik procesorů s programátorem pickit2 a 3 a výsledek je že pickit3 naprogramuje i přečte procesor v mplabu. Pickit2 naprogramuje i přečte procesor v aplikaci pickit2 v2.61, ale v mplabu při pokusu o naprogramování to jen procesor vymaže a nahlásí chybu verifikace na první adrese. Nahranej procesor to v mplabu s pickitem2 přečte. Mplab jsem přeinstaloval a ten samí výsledek. Před tím debugováním všechno chodilo normálně. Procesorů i pickitů2 jsem vyzkoušel několik. Teď ještě zkusím projet registry jestli tam není nějakej záznam s pickit2. Nesetkal se s tím už někdo? Přeinstalovávat systém se mi kvůli tomu nechce. Nějakej nápad kde by mohl mít mplab uložený nastavení ohledně programátoru?

Tak problém vyřešen vymazáním všech klíčů ve složce HKCU/Software/ MPLAB, třeba to někomu pomůže. Stejně by mě zajímalo které nastavení konkrétně to způsobovalo, ale nemám tolik trpělivosti.

1 Like