MPLAB a C18: Po BUILD SUCCEEDED nelze nahrát HEX do 18F2331

Aha to je takyto paticovy programator, netusil som ze take nieco sa este pouziva odkedy existuje ICSP. Myslel som, ze PICko programujes v aplikacii a programovacie signly mas dotiahnute externe - tam vela ludi robi chyby.

Ak sa PICko identifikuje, ale robi to chyby pri zapise - co je evidentne, ze sa programator snazi nieco zapisat, ale pri verifikacii precita nieco ine - tak moze byt problemom napriklad aj nestabilita napjacieho napatia toho PICka pocas programtovania. Pri mazani a zapisovani do FLASH-ky PICko odobera vacsi prud a pokial je napajacie napatie “makke”, tak poklesne pod uroven, pri ktorej je schopne nieco zapisovat. SKus sa na to pozriet osciloskopom - najlepsie digitalnym, nastavit si ho na jednorazove deje, trigger na zostupnu hranu, napatie cca 4,5V a hned uvidis, ci ti napatie drzi alebo nie. Ak nesmas osciloskop, tak multimetrom pravdepodobne nic nezmerias - nakolko bezne DMM beru tak 2-3 vzorky za sekundu, co je doba pocas ktorej sa PICko stihne naprogramovat mnohokrat.

To ze chyba nie je v kompilatore, ale v programatore alebo v programovanom PIC-ku, je uplne jasne. Neexistencia konfiguracnych bitov v hex subore by nemohla robit problemy pri zapisovani FLASH-ky.

Samozrejme, vsetko plati za predpokladu, ze programator je dobry ako taky. Osobne by som sa na to nespoliehal, viac som o programatoroch napisal tu https://forum.mcontrollers.com/t/ako-zacat-s-pic-ake-nastroje-si-zvolit/1674/1
Sranda je, ze s prakticky rovnakym poctom suciastok si si mohol urobit PicKit2, co je programator od Microchipu, plne podporovany MPLAB-om a ktory sluzi navyse ako debugger, trojkanalovy 1MHz logicky analyzator a USART tool microchip.com/pickit2 alebo sa da kupit za cca 30EUR.