MikroC, 18F4550 a MMC Fat16 knihovny

Zdravím,
mám problém s kompilerem MikroC a jejich knihovnami pro obsluhu FAT16 na SD/MMC kartě. Používám PIC 18F4550 a HW SPI, programováno přez PICKit2. Zapojení je na drátkách na nepájivým poli (to snad nevadí).
Pro odzkoušení jsem použil ukázkový příklady (předpokládám, že jsou v pořádku), jen jsem změnil typ procesoru a nastavení.
Problém je v tom, že když použiju některý z příkazů knihovny MMC_Fat_xxx(); tak se picko “nerozbehne”, tzn.: když dám například rozsvítit LEDku, inicializaci SPI a potom inicializovat MMC_Fat_Init(); tak se po připojení napájení ta ledka nerozsvítí. Ale když vynechám vsechno s MMC_Fat tak zbytek probehne v poradku.

Máte s tím někdo podobnou zkušenst?
Díky za každou radu.
Honza

Zdravím, pokud jsi ten problém ještě nevyřešil, pak ti možná pomůžu… Problém je v té inicializaci HW SPI, protože MMC používá právě ty piny pro HW komunikaci SPI. Lépe řečeno nevím jak to máš zapojeno, protože PIC 18F4550 má jen jeden HW modul pro SPI a ty ho chceš používat pro dvě zařízení zároveň. Teda alespoň děláš 2 inicializace HW SPI…Takže bych doporučoval komunikaci udělat přes softwarové SPI a MMC připojit tak, jak je uvedeno v dokumentaci k MikroC…

Doufám, že se nepletu a že jsem alesoň trošku pomohl…
Marek

Dik, problem jsem uz “vyřešil”. To proč se picko nerozebehlo jsem nezjistil, proste zacalo fungovat. A komunikace s MMC nechodila protože jsem měl úpoužité HW SPI i HW UART moduly tzn., že jsem používal SDO a TX na stejnym pinu (nevim kdo z vyvojaru svabu u microchipu tohle vymyslel). Stačilo přestat používat HW UART a vše běhá jak má.