Konfigurace PIC 12F508 - jak v MPLAB napsat úvodní slovo?

Prosím někoho kdo by mi poradil jak nakonfigurovat PIC12f508 ,nevím jak to úvodní slovo v mplabu napsat, pořád mi to píše chybu…stačil by mi jen úvod---- jeden vstup a jeden výstup, oscilátor by byl externí krystalový…děkuji :laughing:

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Pic 12f508"

Cau, pokud bys vice charakterizoval tvuj problem usetrilo by nam to cas a dalsich par otazek :wink: ,
jinak skus se juknout sem [forum.mcontrollers.com/t/12f629-cteni-status-rp0-register-in-operand-not-in-bank-0/1582/1) mozna tam najdes odpoved ,

já myslel že je to dost srozumitelné…toto myslím ------

LIST P=12F508, R=DEC
INCLUDE<P12F508.INC>

__CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _INTRC_OSC_NOCLKOUT

a k tomu ještě nadefinovat vstupy a výstupy… zkouším ale hlásí chybu

MCLR vypnuty , PES vypnuty , Krystalovy oscilator

krystal na pin 2/3
GPIO,0(pin 7) Vystup / GPIO,1(pin 6) Vstup

[code] LIST P=12F508, R=DEC
INCLUDE<P12F508.INC>
errorlevel -302

__CONFIG  _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _XT_OSC & _CP_OFF

#DEFINE LED GPIO,0
#DEFINE TL GPIO,1
;*****************************************
org 0

init movlw b’10111111’ ;pull up ON
OPTION
movlw b’00111110’ ;gpio,0(LED) vystup
TRIS 6
;****************

Start btfsc TL
GOTO $-1
bsf LED

GOTO	$


end[/code]

Snad to bude fungovat :confused:

PS: do tet se my nepostestilo nic psat pro radu 12X508 , tudis predchozi odkaz nic neresil,napsani tohodle programu my dalo docela zabrat ! :imp:

Díky moc kamaráde už to funguje …ona ta 12f508 je levná stojí už 23kč tak se dá využít i tam kde by to dřív bylo škoda… :wink:

To je dobre ze se podarilo :slight_smile: , skousel si ten muj kod ? jestly funguje , skouselm sem to jen v simulatoru …, popripade tvuj kod (jestly neni tajnej) pro ostatni

ano mplab to přeloží dobře i funguje to dobře… Dělám si automatické rozsvěcování při vstupu do místnosti s pozvolným náběhem osvětlení .bylo mi líto používat na to f84ku když tato maličká to zvládne s přehledem.

Pokud bys chtěl ještě menší, existuje řada 10Fxxx :smiley:

Jo, ale ještě jsi mu měl napsat, že pokud nepůjde do SMD, tak si nepomůže, pouzdro mají stejný :smiley:

jsem začátečník a hraji si s tímto obvodem,co musím udělat abych měl z GPIO2 output , dokážu ho udělat na všech pinech ( krom GPIO3 ) , ale GPIO 2 ne a ne . díky za rady

Cau

  1. otevri si DS

  2. koukni na " Pin Diagrams" jestly neni GP2 sdileni jeste s nejakou periferii

  3. je sdileny s TMR0 (GP2/T0CKI)

  4. pak se kouknout do “6.0 TIMER0 MODULE AND TMR0 REGISTER” na schema 6.1

  5. v Note 1 pisou ze bity k nastaveni TMR0 se nachazi v registru “OPTION”

  6. najdes si “4.5 OPTION Register”

  7. aaaAAA hle , v Note pisou " If the T0CS bit is set to ‘1’, it will override the TRIS function on the T0CKI pin." to znamena ze pokud je T0CS nastavenej na 1 je GP2 jako vstup nezavisle na nastaveni v TRISu,
    8 ) po nabehu/resetu uC jsou v OPTION samy 1 , takze staci T0CS nastavit na 0

  8. T0CS=0,TRISIO=00XXX0XX

  9. GP2 funguje jako vystup

  10. sry, trochu sem si vyhral :laughing:

díky moc , už to šlape.