Kde stáhnout IAR Emdedded Workbench for Atmel AVR?

Zdravím
Náhodou jsem narazil na tento demo simulátor
IAR Emdedded Workbench Evaluation version for Atmel AVR v2.27B nebo spíš nějakou novější verzi nevíte odkud bych si ho mohl stáhnout? díky.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Demo workbench_AVR"

Sice nevim, na co ti to bude, ale co treba tady?
iar.com/website1/1.0.1.0/107/1/
Ja jsem taky zacatecnik a nezkousel jsem se moc ucit obecne. Spise jsem si nasel nejaky projekt, (blikani led, komunikace po RS232, postaveni si maleho robutka ktery sleduje caru/vyhyba se predmetum) a snazil jsem se tento projekt realizovat do konce.
Vyhledaval jsem si informace ohledne tematu, ktereho se to zrovna tykalo a tak jsem se naucil co jsem potreboval.
Vim urcite, ze jsem napriklad nezkousel nikdy komunikaci mezi vice procesory apod, ale vim, ze kdybych to potreboval, tak si to najdu. Podle meho zatim nemas zadny cil, a ucis se to moc obecne. Je sice hezke vedet, co vsechno ten uC umi, ale dle meho i kdyz se to komplet naucis teoreticky, nic nenahradi zkouseni a kuteni doma.

Treba ten pripad s LCD displayem. Docela dlouho jsme pracovali na tom ti ho rozchodit, tak proc ho nepouzijes pro nejaky specificky projekt/hru?

Už jsem něco napsal takový jednoduchý prográmek který náhodně vygeneruje 2 čísla a ty pak sečte a ukáže to na displeji
LCD_Test.c (720 Bytes)

no mne to sice pripada plytvanie casom a energiou ale ked ta to bavi…

To Atlan.
Ja to mam taky jenom pro zabavu, kdyz si prestavis co jineho s volnym casem. Muzskej si vzdycky najde nejakou nesmyslnou cinnost, kterou zabiji svuj volny cas :slight_smile:

meloun:
Tvůj program funguje, ale zobrazení je dost podivné, ne?

Zkus v další fázi odstranit posuny displeje, generuj postupně náhodné dvojice a výsledek zobraz na 1. řádku.

Dál potom můžeš zkusit místo součtu zobrazit součin.

Pro začátečníka takovéto vlastnoručně napsané jednoduché příklady a jejich obměňování určitě není plýtvání časem.
Naopak.

Zdravím
AB
To je samozřejmě jednoduchý prográmek nebo lépe úprava toho co jsem obdržel já se pouze seznamuji jazykem C a atmelem a tudíž mám další problém na kterém jsem narazil potřebuji se dozvědět jak se pracuje z pamětí flash na pomoc jsem si pořídil knihu Burkhard Mann: C PRO MIKROKONTROLÉRY a tam je příklad který popisuji v tomto fóru https://forum.mcontrollers.com/t/build-error-expected-asm-or-attribute-before-char/1543/1 budu moc vděčen za pomoc nebo rady díky za trpělivost

Ahoj.
Predtim, nez si zacnes porizovat drahe knihy, zkus trosku zagooglit.
Ja osobne pouzivam hodne toto forum: avrfreaks.net/index.php?name=PNphpBB2&file=index. Na teto adrese avrfreaks.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=38417 je velice hezky priklad pro praci z EEPROM pameti. Predpokladam, ze je to to same co flash.
Timto se omlouvam administratorovi za odkazy na jine forum, pokud je to proti pravidlum, prosim smazat.

DragonSoul
ty příklady ba epprom co jsou na těch fórech které mi napsal tak tým mým AVR-GCC kompilátorem neprošly :imp:

Dragon: příklady jsem nestudoval, ale EEPROM nemá s flash nic společného. K EEPROM se přistupuje normálně registry jako třeba k timeru, u flash je to něco úplně jiného, tam jsou potřeba ne-ansi c fičurky kompileru narozdíl od práce s EEPROM.

Aha, takze napr. SD karta nebo MMC jsou flash?
Nebo USB Flash?
To nemeni nic na tom, ze nez si kupovat knihy, tak se da temer vse najit na internetu, protoze existuje spousta lidi, kteri to delaji pro zabavu a maji se chut podelit s ostatnimi.
Clovek ale nesmi byt liny a obcas musi skladat stripky k sobe kousek po kousku az mu vyjde hezka mozajka.

Tady se flash myslí pamět programu - ta ve které je kód. Když koukám na ten příklad, tak tam práci s hw taky schovávaj za funkce gcc, takže to vypadá dost podobně.
Právě práce s externíma součástkama, s integrovaným hw v procesoru - to jsou úlohy, na které by se měl zaměřit. Mi přijde, že podle zde probíraných příkladů ta kniha je jen upravéná učebnice C na windows. Tam se začíná vypisováním textů, prací s polema, a dalšími vpodstatě omalovánkami.
To je ovšem nevhodný typ úloh pro začátek s mcu. Účelem mcu je něco řídit, třeba i ten displej. Tady se ovšem to řízení schovává za funkce jako printf a začátečník se s procesorem stejně pracovat nenaučí.

Meloun: ten kód pro text ve flash ti napíšu asi zjtra, dneska nemám náladu :slight_smile:. Ale jak jsem psal, je to nevhodný typ úloh na začátek.
Měl bys zkusit něco jednoduššího. Ovládání ledek na jednom portu tlačítkama na druhém, běžící světlo (třeba řízené těmi tlačítky) a podobné nesmysly, co já vim. Potom zkusit rozjet timer, převodník a další hw procesoru. Na tom se nějaký základ obsluhy mcu naučíš.
Jesli neumíš C, to je další problém, ale s pomocí seriálu na builderu bys toho taky měl být schopen dát dost dohromady.

Nějak jsme mimo mísu :slight_smile:
Kompiler stáhneš na odkazu dragona výše, zadarmo ovšem jen verzi s omezením na 4kB kódu. Dá se do toho nacpat i poměrně slušnej kus programu, ale jen dokud nepoužíváš funkce jako printf. Použiješ ji a hned máš víc jak polovinu kapacity včudu.