Kam je připojen toupad v notebooku?

Zdravím všechny.

Mám doma noťas, starší lenovo G50-45. Odešel mi touchpad, sehnal jsem novej, ale stejně nefunguje. Moje otázka z ní, kam to vede dál? Je tam něco mezi chipsetem, nebo to vede přímo do něj. Jde o to, že chipset je měněný před cca rokem. Napadlo mě jestli třeba není špatně zapájený.

Dík za rady.

Napr. na mem HP s Linux:

grep -i touchpad /proc/bus/input/devices
N: Name="SynPS/2 Synaptics TouchPad"

Tzn. pres PS/2.

Mas v podstate dve moznosti - PS/2 a USB. Pokud pouzivas Windows, tak muzes zkusit nabootovat USB s Live Linux distribuci a zjistit, jak je touchpad pripojen (pokud je pripojen).

Špatně jsi mě asi pochopil. Ale když už jsi to napsal, tak kam teda vede, resp. co se o to stará PS/2?

Aha, v tom pripade stale nechapu…

Touchpad muze vypadat napr. takto:

Ten ribbon kabel bude PS/2 nebo USB. Samozrejme bez mini DIN (PS/2) nebo USB konektoru, protoze ten neni treba uvnitr laptopu.

Ten DATA a CLK, případně INT, zpracovává co? Chipset, procesor nebo něco mezi tím? Ať vím, na co se v noťasu zaměřit.
Pochybuju, že bych někde našel schéma boardu.

Chipset. V pripade USB by to mohl byt nejaky mensi integrovany obvod, ktery bude naprimo pripojeny do PCIe a bude pouze pro USB. V pripade PS/2 to bude vetsi integrovany obvod, ktery neni pouze pro PS/2.

Tak jsem propajel horkym vzduchem cipset a uz to funguje. Sice je to divny ale je to ok.

1 Like