Je možné programátorem pro PIC 16F84 programovat 18F řadu?

Zdravím, chci se zeptat zda-li by mohlo jít takovým jednoduchým programátorem naprogramovat mikročipy řady 18Fxxxx, nebo aspoň nouzově. Momentálně takový nemám, tak to nemůžu vyzkoušet, ale běžně tím programuju řadu 16F a na ty to funguje dobře přes WinPic. Zde jsem našel schema: lukin.czechian.net/programator.html

:arrow_right: administrator: přesunuto z “Microchip”

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Programátor pro řadu 18F”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
16f84.gif
Pgm_PIC84.zip (334 KB)

Ak software podporuje dabny typ procesora nemal b ybyt problem…
Akurat si pozri ci ten procik nema PGM pin ppotom by ten pin mal byt uzemneny cez odpor asi 10k A nezapinaj low voltage programing v poistkach. i ked vadit by to nemalo

Dobre, sezenu si procesor z řady 18F vyzkouším to a dám sem vědět.

OK, tak ten programátor funguje docela dobře i na tu 18F-kovou řadu se softwarem WinPic.

Prosím Tě, kterej procesor přesně z té “osmnáctkové” řady jsi vyzkoušel?

Testoval jsem to s procesorem PIC 18F4550… Co ti to nechce fungovat?

Kdysi asi před rokem nechtělo (s PIC18F2550), dneska už to neřeším, mám PK2. Ale schválně to ještě někdy časem jen tak ze srandy zkusím, ať vím, třeba jsem někde dělal něco špatně.

Tie hodnoty odporov sa mi zdaju dost bvelke… Jeden cas ked som s JDM programoval f84 a islo to kupil som nove neskorsi dadum vyroby tak mi nechcelo naprogramovat… pomohlo az zmensenie hodnoty odporu potom tu uz programoval…

Taky jsem si tam poupravil hodnoty nekterých součástek, prostě “co šuplík dal”. A ještě mám mezi piny 13 a 14 kondenzátor 3n9.