Jak v Linux rozjet Piklab s C kompilátorem na PIC řady 18F?

Zdravim, umite nekdo rozchodit v linuxu piklab s C kompilatorem na radu PIC 18Fxxxx ?! Mam stazenej ten MPLAB C for PIC18 v3.34 in LITE mode, pochopil jsem ze se z toho neco musi pouzit, ale nevim co a jak. Pak bych to rad jeste spojizdnil s PICKIT2. Nejak se mi nedari, dekuji za kazdou radu.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Piklab"

Tak jsem trosku postoupil. Zde navod:

  1. stahnout si MPLAB C for PIC18 a pres Wine ho nainstalovat
  2. V Piklabu v nastaveni sady nastroju vybrat - C18 kompilator a u nej nastavit:

adresar pro spousteni - ~/MCC18/bin/ (tam kam sme ho pres wine nainstalovali)
typ spustitelneho souboru - okna
adresar s hlavickou - ~/MCC18/h/
adresar se skripty linkeru ~/MCC18/bin/LKR/
adresar s knihovnami ~/MCC18/lib

  1. v nastaveni linkeru zmenit
    z %LKR_name na %DEVICE_g.lkr
    a pridat parametr /u_CRUNTIME

Takhle jsem se dopracoval do stavu, kdy mi kompilace jednoducheho programu v C probehla uspesne.

Takze chybi vyresit praci s tim PICKIT2

K tomu aby to vubec “mluvilo” s nejakym programatorem je potreba mit nainstalovane GPUTILS, ale ted si presne nevzpominam, jestli umi ten PICkit2 (momentalne nemam Linux a Piklab nainstalovan, tak se nemrknu)

Edit: takze prej jo… jmeno to ma PiKdev (mela by to byt soucast gputils) a PICkit2 to podporuje - pikdev.free.fr/

Tak PICKIT2 se zda spojeny s Piklabem je. Precist program z procesoru zvlada normalne, ale naprogramovani hodi chybu:
“Ověřit paměť: Paměť kódu
start=0x000000 nbWords=0x004000 total=0x004000 force=false varOffset=false varSize=false
Paměť mikrokontroléru neodpovídá hex souboru (v Paměť kódu na adrese 0x000000: přečteno 0x0000 a očekáváno 0xEF63).”

Jinak jeste doplnim ze pouzivam Pickit 28-pin demo board