chtěl bych se zeptat jakým MPLABem nebo HI-TECH se dají programovat PICky řady 18 v Céčku? Dost programu jsem stvořil s MPLAB IDE a HI-TECH C compiler LITE, ale pouze PICky řady 16. Teď mi řada 18 nejde. Rád by jsem zůstal u formátu od HI-TECH a nepřecházel k CCS.
Máte s tím někdo zkušenosti?
nechces to sformulovat inac aby sme pochopili ? Co mas za problem cim programuješ nevieš nahrat program do procesora, alebo ti nejde program v procesore…
Nainstaloval jsem si MPLAB C for PIC18 v3.40 in LITE mode ale nelze spustit ani jeden EXE soubor. Taky nevím jestli potřebuji MPLAB IDE. Nebo nějaký HI-TECH compiler. Prostě bych potřeboval postup co dřív nainstalovat. Rád bych psal programy v C pro PIC16 i PIC18.
Tak jsem to nějakým způsobem rozchodil. Teď jsem se ale zasekl na problému s deklaracemi bitů různých registrů.
Pracuji s PIC18F26K22 tak jsem tedy použil header p18f26k22.h Problém nastavá ve chvíli, kdy chci třeba změnit hodnotu bitu BRGH v registru TXSTA1 protože tento bit je v souboru p18f26k22.h deklarován hned několikrát.
Jak je vidět tak je bit BRGH deklarován třikrát. Zkoušel jsem i BRGH1 pro AUSART1, ale ten je taky deklarován hned několikrát.
Nejni mi jasný proč je ten samý bit deklarován v několika různých registrech.
Když to shrnu, chtěl bych nastavit ovládací bity od AUSART1 a AUSART2 a později i dalších periférií. Jakým způsobem mám tyto bity měnit při využití souboru p18f26k22.h?
Ještě bych to trochu upřesnil. Vím, že se hodnota bitu dá změnit třeba
TX1STAbits.BRGH = 0;
ale tento zápis se mi zdá príliš dlouhý. Chtěl bych používat zkrácené verze, třeba u AUSART1 BRGH1 = 0; a u AUSART2 BRGH2 = 1;
Nebo nějakým způsobem stanovit že první blok nastavovacích bitů se týká AUSART1 a druhý blok bude nastavovat AUSART2.
Šlo by nějakým lehkým způsobem používat tyto zkrácené verze bez výrazné úpravy souboru p18f26k22.h?
Stáhni si vývojové prostředí MPLAB IDE, nainstaluj, potom cucni od microchipu C18 compiler a nainstaluj, poté v MPLABU vyber v nastavení který pic používáš a tím si nastavíš překladač…