Jak nastavit interní hodiny v 16f628A

Zdravím
Potřebuji poradit jak nastavit interní oscilátor v PIC16F628A jaký je to registr? a na jakém kmitočtu jede? jde nastavit kmitočet? popřípadě co mám nastavit v MPLAB IDE v 7.41? díky

Cau, co si treba skusit otevrit soubor definic pro prislusnej procesor a kouknout se na nastaveni pojistek ?

_INTOSC_OSC_CLKOUT _INTOSC_OSC_NOCLKOUT
a pak si otevrit katalogovej list a neco si precist ?

a pak jeste upresnit v cem to pises, ASM/C ?

Zdravím
Pokouším se zdolat C mimochodem jaký je nejlepší překladač pro PIC? v tom je mě se zdá pěkný “hokej” já mám nainstalovaný mikroC PRO for PIC. díky za help

Nejlepsi prekladac je ten kterej ti sedi, kazdej uzivatel ti doporuci neco jineho, podle toho v kterem dela , myslim si ze otezek typu “jaký je nejlepší překladač pro PIC?” je od tebe uz dost, mel by si se rozmyslet jestly budes delat PICi nebo ATMELy a v dalsich 10 prekladacich, vyber si jedno a skousej, pokud ti nic nevyhovuje tak bohuzel …

Jen chci aby blikala LEDka po sekundě

void main() { TRISA = 0x00; PCON = 0x04; while(1){ PORTA = 0xff; delay_ms(1000); PORTA = 0x00; delay_ms(1000); } }
dělám to dobře? díky

a nastaveni pojistek ? program je dobrej, do toho PCON nemusis nic zapisovat, defaultne je nastaveno na 4MHz

Já to naprogramuji v MPLAB IDE 7.41 pomocí MPLAB ICD 2 tak ty pojistky nastavuji tam díky.

pokud chces interni oscilator tak si ho tam nastav , a ne HS, jinak vsechno vypni/zakaz, az to rozjedes tak si pak kdyztak zapni PUT a BODEN anebo jak budes chtit

Tak kterou možnost mám dát? a jsou tam potřeba externí kondíky? a na jaké piny to připojit? když ano tak jaké hodnoty?díky

mozna by si mel uz konecne otevrit ten katalogovej list ! :imp:

Ten katalogoví list samozřejmě mám otevřený ale jaksi nejsem s toho moc moudrý to se opravdu bez mučení přiznávám :blush: diky

niekde tu na fore je odkaz na preklad datasheetu 16f84 do CZ … pre zaciatocnika by to mohlo byt aspon trosku voditkom ovsem od 628 je tam par rozdielov…

On chtěl nastavit interní oscilátor, ten 16F84 nemá. Nicméně pokud se podívá i do ostatních českých datasheetů a trochu pohledá (ENG datasheet už má), tak by to dohromady dát mohl.

Meloun: Zkus to, pokud to dohromady nedáš, tak sem pak dej cos vytvořil, ještě na to mrknem. Jinak do budoucna alespoň technická angličtina nutná, bez toho to moc dělat nejde.

České datasheety zde:

doveda.byl.cz/historie.htm
copsu.cz/mikrop/?obsah=downl … ual&w=1024